fbpx
Naujienos

Valdovų rūmų kieme skambės Leonardo Coheno kūrinys „Hallelujah“

Kadras iš filmo „Pilis“

Šį penktadienį, rugpjūčio 21 d., filmo kūrėjai kartu su judėjimo „Normalios bobos eina out“ iniciatore Dovile Filmanavičiūte ir kino teatro „Pasaka“ projektu „Kinas po žvaigždėmis“ visas moteris kviečia į itin šventišką išankstinę režisierės Linos Lužytės filmo „Pilis“ premjerą. Premjeros svečius sveikins ir filmą pristatys dvi aktorės – Barbora Bareikytė ir 2017 m. „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi Gabija Jaraminaitė.

„Mes šį filmą nufilmavome prieš dvejus metus. Labai džiaugiuosi, kad „Pilis“ pagaliau išvys dienos šviesą ir labai jo laukiu. Esu laiminga, kad dirbau su nuostabiomis aktorėmis – Jūrate Onaityte ir Barbora Bareikyte, su nuostabia tarptautine filmavimo komanda. Esu dėkinga Linai Lužytei už pasitikėjimą ir jau trečią filmą kartu. Linkiu filmui lengvos kelionės į žiūrovų širdis,“ – sakė vieną pagrindinių motinos vaidmenų filme atlikusi aktorė.

G. Jaraminaitė negailėjo gražių žodžių ir savo jaunajai kolegei, filme dukrą suvaidinusiai Barborai Bareikytei, teigdama, kad ji – nuostabi talentinga mergaitė, kurios laukia didelė ir prasminga aktorės ateitis. Barbora premjeros metu atliks vieną pagrindinių filmo muzikinių kūrinių – legendinę Leonardo Coheno dainą „Hallelujah“.

„Labai laukiu premjeros. Manau, bus įdomu pažiūrėti filmą kartu su publika: pamatyti reakcijas, išgirsti nuomonę. Pati filmą mačiau jau du kartus. Su kiekvienu kartu vis pastebiu kažkokius naujus dalykus, žiūrint tam tikras scenas, iškyla įvairūs prisiminimai iš aikštelės, kurie kelia šiltus jausmus,“ – savo įspūdžiais dalinosi B. Bareikytė.

Šiuo metu Graikijoje kitą filmą filmuojanti režisierė Lina Lužytė į šventinį renginį atvykti negalės, tačiau susirinkusius į išankstinę premjerą sveikins saugiu nuotoliniu būdu.

„Džiaugiuosi šio filmo išankstine premjera bei tikiuosi, kad „Pilis“ ras savo žiūrovą. Ir net dabar, kai Graikijoje filmuoju savo naują dokumentinį filmą, nuolat prisimenu patirtį Dubline. Tai buvo kažkoks itin smagus ir prasmingas laikas“, – teigė režisierė.  

Džiaugsmo dėl šio renginio neslėpė ir D. Filmanavičiūtė. „Iš visos širdies palaikau mūsų kino kūrėjus! Kai kūrėja moteris –  mano širdis trigubėja! Normalios bobos pirmosios Lietuvoje pamatys Linos Lužytės „Pilį“ – ar gali būti geresnis kiekvienos širdies pripildymas?“

Filmas „Pilis“ – jautrus ir įkvepiantis pasakojamas, kuriame vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. 

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais kartu su nuostabų balsą turinčia dukra koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose. Kartą Monikai ir Jolantai nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Ir nors filme daug autentikos iš gyvenimo svečiose šalyse, emigracijos tema čia lieka antrame plane. Daug svarbesnė yra paties žmogaus – ambicingo, drįstančio svajoti ir siekti geresnio gyvenimo, idėja.   

„Pilyje“ vaidmenis taip pat kūrė kino ir teatro legenda Jūratė Onaitytė, Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Viktorija Streiča, Lenkijos aktorė Martyna Peszko, Rumunijos aktorius Andrei Ciopec bei kiti.

Filmo pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje Galway Film Fleadh. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. Įdomu ir tai, kad „Pilis“ – tai pirmasis Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas. 

Kinuose – nuo rugsėjo 11 d. 

Filmo anonsas:  

Komentarai