fbpx
Naujienos

Vasarį kino teatrus pasieksiančio filmo „Robotas policininkas“ anonse – nenugalimas žmogaus ir mašinos derinys

Kadras iš filmo „Robotas policininkas“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Robotas policininkas“
„ACME Film“ archyvas

„Kodėl Amerika tokia robofobiška?“ – naujausiame filmo „Robotas policininkas (angl. „RoboCop“) anonse klausia aktoriaus Samuelio L.Jacksono herojus. Tačiau jau netrukus šaliai tenka susipažinti su nauja technologija – dar neregėtu žmogumi-mašina, kurio pagrindinė misija – užtikrinti tvarką ir žmonių saugumą.

„Kas nutiktų, jei jums pasakyčiau, kad net prasčiausi rajonai gali tapti visiškai saugūs? Kodėl aš tai žinau? Nes tai vyksta jau dabar, visose šalyse tik ne čia. Tad pasakykite man, kodėl mes nepasinaudojame robotais savo namuose?“ – amerikiečius skatina televizijos laidos vedėju tapęs S.L.Jacksonas. Ir sulaukia atsako – JAV imasi plėtoti saugumo sargo, kuris būtų tikslus ir galingas tarsi robotas, bet taip pat turėtų žmogiškųjų savybių, projektą.

Pagrindinį personažą, robotą-policininką, naujojoje juostoje įkūnijo švedų aktorius Joelis Kinnamanas. Netrukus 34-ąjį gimtadienį švęsiantis vyras, filme „Robotas policininkas“ vaidina rūpestingą tėvą ir vyrą, kuris patiria baisius sužalojimus sprogimo metu. Vienintelė galimybė jam vėl vaikščioti ir dirbti – tapti pusiau žmogumi, pusiau robotu. Būtent tokią alternatyvą pasiūlo valdžios vyrai, atkakliai ieškantys efektyviausių būdų kovoti su nusikalstamumu. Prikeltas naujam gyvenimui ir robotu-policininku virtęs Aleksas puikiai atlieka savo darbą ir net pranoksta lūkesčius, bet jis nenori išsižadėti šeimos, sūnaus bei priimti vien mechaninio aparato likimą.

Juostą „Robotas policininkas“ nufilmavo brazilų kino kūrėjas Jose Padilha. Veiksmo trileris yra to paties pavadinimo 1987-ųjų juostos, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Peteris Welleris, perkūrinys. Naujojo filmo kūrimo procesas gerokai užtruko – anksčiau buvo planuota, kad jis kino teatrus pasieks 2010-aisiais. Tačiau tai tapo tik pagalba kino kūrėjams, kurie turėjo galimybę pasinaudoti visomis naujausiomis specialiųjų efektų technologijomis ir sukurti itin įtaigius robotus.

„Šiandien robotai-policininkai labai aktualūs. Kai buvo filmuojamas originalus filmas, tai tebuvo vizija ir ateities fantazija, o šiandien tai – realybė. Neabejoju, kad robotus pamatysite karuose. Ir, žinoma, visi pirma pasibando techniką užsienyje, o tik po to taiko ją namuose. Taip yra ir šioje juostoje“, – „The Hollywood Reporter“ sakė režisierius J.Padilha.

Įtemptas veiksmo trileris „Robotas policininkas“ Lietuvos kino teatrus pasieks kitų metų vasario 7 dieną.

Lietuviškai titruotas „Robotas policininkas“ anonsas:

„CLINIC 212“ informacija

Komentarai