fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Vasaros kinas“ sugrįžta seansu, išreiškiančiu palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

Kadras iš filmo „Vasara“

Praėjusios vasaros fenomenu tapęs „Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ sugrįžta į Vilniaus miesto pievas. Pirmieji nemokami seansai įvyks rugpjūčio 19 dieną šalia Vingio parko tilto. Vienas jų bus surengtas reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Kino vakarą po atviru dangumi vilniečiams dovanoja „Vasaros kinas“, Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė ir TV3.

Rusų kino ir teatro režisierius Kirilas Serebrenikovas, pasisakantis prieš Rusijos prezidento vykdomą politiką, keletą metų laikytas namų arešte Maskvoje. Ir tik šią vasarą Rusijos teismas jam skyrė lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę už sukčiavimą, kuo jis, žinoma, buvo apkaltintas nepagrįstai. Režisieriaus atvira pozicija aiškiai perteikiama romantiškame ir maištingame filme „Vasara“. Tai istorija apie meilę, draugystę, rokenrolą, legendinės grupės „Kino“ šaknis ir jos lyderį Viktorą Cojų. Kanų kino festivalyje „Vasara“ buvo apdovanota už geriausią garso takelį.

Filmas pasirinktas rodyti „Vasaros kine“, reaguojant į autoritarinio režimo iššauktus įvykius Baltarusijoje, išreiškiant palaikymą protestuojančiai opozicijai.

„Istorija rodo, kad menas visuomet veikė kaip efektyvi priemonė prieš priespaudą. Prieš porą metų savo palaikymą namų arešte laikomam K. Serebrenikovui išreiškėme jo režisuotą „Vasarą“ pasirinkdami festivalio atidarymo filmu. Taip paleidome į visatą žinutę „už laisvę kurti“. Baltarusijos atveju ji išlieka tokia pat svarbi. Tad reaguodami į brutalius veiksmus taikiuose mitinguose už laisvę, pasirinkome padovanoti K. Serebrenikovo filmo seansą. Šioje situacijoje tik taip galime parodyti, kad mums rūpi ten esantys ir kovojantys žmonės, – sako „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

Filmo „Vasara“ seanso pradžia 20.30 val. Filmo anonsas: 

Italų komedija visai šeimai

Prieš „Vasarą“, 18.30 valandą, kino vakarą po atviru dangumi pradės italų komiškas filmas visai šeimai „Norėtum!“, pasakojantis apie chaotiškas italų šeimos atostogas. Jame viena pagrindinių vaidmenų sukūrė filmo „Tobuli melagiai“ aktorė Alba Rohrwacher.

Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais vyksta į saulėtąją Romą, kur jų laukia nerūpestingas ir išsiblaškęs tėtis. Atostogos prasideda ir visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis kaip normali šeima. Mergaitė viliasi, kad išsiskyrę tėvai kada nors vėl gyvens kartu. Tačiau realybėje norai nesipildo vos panorėjus. Istorija kupina šilumos, humoro ir jaudinančių akimirkų.

Filmo anonsas: 

Žiūrovų patogumui, renginio metu veiks užkandžių bei gėrimų baras. Organizatoriai ragina pasirūpinti pledais, kitais reikalingais pikniko atributais ir dėl ribotų automobilių stovėjimo vietų atvykti pėstute, dviračiu, paspirtuku, taksi ar viešuoju transportu.

Laikantis saugumo reikalavimų, tarp žiūrovų bus privalomas vieno metro arba vieno pledo ilgio atstumas. Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nuostatus atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 1 000 žiūrovų.

Plačiau apie renginį ir jo programa https://www.facebook.com/events/605905576785940/

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.