fbpx
Naujienos

„Vasaros MEDIA studija 2023: Žalioji ateitis“ – kūrybinės dirbtuvės kino ateičiai

„Vasaros MEDIA studija 2023: Žalioji ateitis“
„Vasaros MEDIA studija 2023: Žalioji ateitis“
„Vasaros MEDIA studija 2023: Žalioji ateitis“

Lietuvos Muzikos Ir Teatro Akademijos studentai bei jaunieji kino industrijos kūrėjai kviečiami imti kamerą ir nerti į gamtą Neringoje organizuojamose tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse Vasaros MEDIA Studija 2023: „Žalioji ateitis“.

Kino bendruomenei šių dirbtuvių pristatinėti turbūt jau nebereikia – daugelis buvusių dalyvių jas prisimena su nostalgiška šypsena. Per 25-erius metus LMTA ir AMI Inkubatoriaus organizuojamas projektas padėjo užaugti ne vienai būsimų kino kūrėjų kartai, jo metu buvo užmegzti šimtai kūrybinių kontaktų bei sukurti bene 200 trumpametražių filmų, apkeliavusių daugybę kino festivalių visame pasaulyje.

Šiemet birželio 23 – liepos 6 d. vykstančios dirbtuvės vėl pakvies 40 studentų iš viso pasaulio kartu kurti bei tyrinėti kino subtilybes. Pasirinkta tema – „Žalioji ateitis“ – primins apie įkvėpimo šaltinį, slypintį mus supsiančioje įspūdingoje gamtoje. Dalyviai ne tik žavėsis Kuršių Nerijos kraštovaizdžiu, bet ir klausys teorinių paskaitų, pristatys savo trumpametražių filmų idėjas, konsultuodamiesi rašys scenarijus, ieškos tinkamų vietų filmavimams, atliks aktorių kastingą, filmavimo darbus bei postprodukciją su jiems suteikiama profesionalia technika.

„Vasaros MEDIA studija 2022“
Foto. Modestas Endriuška

Skirtingas patirtis ir įgūdžius turintys dalyviai projekto metu dirbs bendrose kūrybinėse komandose, keisis patirtimi ir mokysis vieni iš kitų. Iškilus klausimams ar problemoms, kiekvieną grupę konsultuos profesionalūs dirbtuvių lektoriai: režisieriai iš Lietuvos Audrius Stonys ir Mindaugas Survila bei režisierė iš Sakartvelo Salome Jashi, Lietuvos žiūrovams žinoma iš festivalyje „Nepatogus Kinas“ rodyto dokumentinio filmo „Pažabotas Sodas“.

Finaliniame renginyje dalyvių sukurti trumpametražiai filmai bus pristatyti viešoje peržiūroje, o geriausi dalyviai – apdovanoti tradicinėmis autoriaus A.Kuzmos sukurtomis statulėlėmis „Neringos Žuvelė“.

Dalyviams iš Lietuvos dalyvio mokestis – 300 EUR. Į kainą įskaičiuota kelionė iš Vilniaus į Pervalką ir atgal, apgyvendinimas, maitinimas bei edukacinės veiklos. Projekto organizatoriai suteiks 10 stipendijų labiausiai motyvuotiems Lietuvos Muzikos Ir Teatro Akademijos studentams dalyvauti be mokesčio.

Daugiau informacijos apie projektą ir registracijos anketa – svetainėje https://summermediastudio.lt

Komentarai