fbpx
Reportažai, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

„Vasaros media studija“: apie filmavimų dienas. Dėstytojo komentaras

Vyksta filmavimas Eglės Burbaitės nuotrauka
Vyksta filmavimas
Eglės Burbaitės nuotrauka

Jis visada pozityvus, pasitempęs ir atidus aplinkiniams. Taip galėčiau apibūdinti vieną iš šių kūrybinių dirbtuvių dėstytojų Jonathaną Tammuzą. Besiklausant jo paskaitų, dalyvaujant diskusijose supranti, kad tai ne tik labai malonus žmogus, bet ir tikras savo srities profesionalas. Su dideliu bagažu žinių ir patirties. Dosniai tuo besidalinantis ir mokantis studentus visur regėti galimybes. Besisukdamas kino versle daugybę metų, jis visada geba studentams dėstomą teoriją iliustruoti praktiškais pavyzdžiais. Su Jonathanu buvome tie, kurie vis susitikdavome studentų filmavimo aikštelėse. Aš – įamžindama proceso akimirkas ir rinkdama įspūdžius, jis – stebėdamas ir reikiamu momentu patardamas. Tad šį kartą kreipiuosi į jį su klausimu: „Kokį įspūdį Jums paliko šios pastarosios dienos, kai „Vasaros media studijoje“ vyko filmavimai? Ką patardavote studentams, išsiruošusiems to daryti?“

„Labai smagu matyti jaunus entuziastingus žmones, išsiruošusius filmuoti, harmoningai dirbančius. Mane džiugino tai, kad, kai filmavimų metu atsirasdavo problemų, komandos stengdavosi ir dažniausiai jiems pavykdavo jas nugalėti. Filmavimas yra pats kompleksiškiausias kino kūrimo etapas. Nenuostabu, kad dalis komandų tai suprato greičiau už kitas. Aš buvau keliose filmavimo aikštelėse stebėdamas jų darbą ir atmosfera ten buvo labai gera. Tikiuosi, kad kai kažkas studentams nepavykdavo, jie iš to pasimokė ir gavo patirties ir kitą kartą geriau komunikuos tarpusavyje. Mano aplankytose filmavimo aikštelėse buvo linksma, o tai labai svarbu, nes pozityvi energija yra būtina dirbant ilgai ir susiduriant su iššūkiais. O mano patarimas studentams yra toks: per filmavimo dienas visada „tarnaukite“ istorijai. Sėkmingas filmas yra tas, kuris didžiajame ekrane pateikia idėją efektingai. Reikia nepamiršti, kad mūsų, kaip kino kūrėjų, darbas yra pasiekti ir sujaudinti auditoriją“, – savo mintimis pasidalino Jonathanas.

Tad filmavimo darbams besibaigiant „Vasaros media studijoje“ jau prasidėjo montažo darbai. Visos kino studentų komandos iš filmavimo vietų grįžta namo, į „Ąžuolyną“. Grįžta tam, kad užfiksuotus vaizdus ir garsus paverstų pasakojimais. Tam jie turi tik kelias dienas. Palinkėkime jiems sėkmės.

Akimirkos iš antros filmavimo dienos


Akimirkos iš trečios filmavimo dienos
Komentarai