fbpx
Naujienos

„Vasaros media studija“ baigėsi geriausiųjų kino kūrėjų apdovanojimais

Geriausio filmo Pants on Fire komanda  SMS'15 nuotrauka
Geriausio filmo Pants on Fire komanda
SMS’15 nuotrauka

Liepos 2 d. vakarą Nidos kultūros centro „Agila“ kino salėje įvyko tarptautinių kino kūrybinių dirbtuvių „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“) metu sukurtų šešių trumpametražių filmų premjeros ir geriausiųjų kino kūrėjų apdovanojimai. Viešame filmų rodyme, kuriame dalyvavo Nidos gyventojai ir svečiai, buvo parodyti keturi vaidybiniai, vienas dokumentinis ir vienas filmas apie patį kino filmų kūrimo procesą, vadinamasis „making of‘as“. Parodytų filmų idėjos buvo pačios įvairiausios: nuo mirtinų žaidynių paplūdimyje ar nepavykusių pasimatymų kopose, iki muzikos suvestų žmonių ar kačių, kurios karaliauja marių įlankoje. Į filmų rodymą susirinkę žiūrovai kartu buvo ir teisėjai, įvertinę ir nusprendę kurie jaunieji kino kūrėjai yra geriausi. Ceremonijos metu laureatai buvo apdovanoti skulptoriaus Algirdo Kuzmos sukurtomis skulptūromis.

„Vasaros media studija 2015“ laureatų sąrašas:

Geriausias garso dizaineris Joni Rajainmaa už filmą „Concordia“ (rež. Ville-Veikko Niemelä);

Geriausias operatorius – Odeta Riškutė už filmą „The Sea“ ( rež. Tasos Giapoutzis);

Geriausia prodiuseris – Maria Čornij už filmą „The Sea“ (rež. Tasos Giapoutzis);

Geriausias montažo režisierius – Nadya Prakhova už filmą „Making Of Summer Media Studio 2015“ (rež. Albinas Kirkilas);

Geriausias režisierius – Domas Petronis už filmą „Pants on Fire“;

Geriausias filmas – „Pants on Fire“ (režisierius Domas Petronis,  prodiuserė Aistė Kalčytė, operatorius Sean Corbett, Operatoriaus asistentai Linas Žiūra ir Nadya Prakhova, apšvietėjas Ričardas Rutkauskas, garso dizaineriai Mantas Vaicekiūtis ir Gediminas Sudnikavičius, montažo režisierius Domas Petronis);

Filmo video anonsas:

Specialus Neringos savivaldybės apdovanojimas už geriausiai atskleistą Kuršių nerijos ir Neringos kurorto kraštovaizdžio unikalumą – „Cats of Amber Bay“ / „Marių katės“ (rež. Eglė Burbaitė)

Filmo video anonsas:

„Labai džiugu pagaliau pamatyti dirbtuvių metu sukurtus filmus didžiajame ekrane. Filmai buvo labai įvairūs savo žanrais, stiliais, temomis, jų įgyvendinimo būdais. Čia, Nidoje, per dvi savaites Europos kino studentai ir jaunieji kino profesionalai galėjo pasitikrinti savo jėgas – kiek jie gali tapti lyderiais, kiek jų idėjos yra paveikios ir įdomios. Tarptautinės filmų kūrėjų grupės nebuvo iš anksto susiformavę, jos buvo sukurtos čia atsitiktiniu būdu ir lyderiais tapo nebūtinai tie, kurie dominuoja kitur, todėl kad visi čia atvyksta kaip balti popieriaus lapai. Dirbtuvių metu kasmet bandome praplėsti profesijų ratą ir supratimą apie jas, nes kur gi kitur, jei ne „Vasaros media studijoje“ galima išbandyti visus savo talentus. Ir jaunieji kino profesionali šiemet tai darė jau septynioliktąjį kartą“, – po apdovanojimų ceremonijos teigė „Vasaros media studijos“ vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė.

Vasaros media studijos lektoriai  SMS'15 nuotrauka
Vasaros media studijos lektoriai
SMS’15 nuotrauka

Kino kūrimo procesas, vykęs dvi savaites, buvo labai intensyvus: pirmas dienas studentai klausėsi teorinių paskaitų apie montažo filosofiją, kurias dėstė lektoriai Kristina Buožytė, Tomas Rugys ir Rufat Hasanov, tada vyko trumpametražių filmų filmavimo, montavimo darbai ir galiausiai – filmų baigiamieji darbai. Projekte dalyvavo 25 studentai iš 9 šalių. „Vasaros media studijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“, „Vilniaus dailės akademija“, Neringos miesto savivaldybė ir UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Co“. Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“ rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studijos“ informacija ir nuotraukos

Komentarai