fbpx
Reportažai, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

„Vasaros media studija“: kino kūrimas yra komandinis darbas

Vyksta filmavimas Eglės Burbaitės nuotrauka
Vyksta filmavimas
Eglės Burbaitės nuotrauka

Darbas komandoje. Kasdien. Taip vyksta mokymosi procesas čia, „Vasaros media studijoje“. Visi atrinkti 52-u kino ir medijų studentai čia dirba suskirstyti į grupes. Jaunųjų kinematografininkų komandas sudaro režisierius, prodiuseris, operatorius, garso režisierius, scenaristas ir montažo režisierius. Pirmomis dienomis studentai klausėsi dėstytojų paskaitų, režisieriai ir scenaristai studentų ir lektorių auditorijai pristatinėjo savo kino projektų idėjas. Dėstytojams atrinkus geriausias iš jų ir burtų keliu suformavus komandas, prasidėjo intensyvus pasiruošimo filmavimui darbas: nuolatinės studentų konsultacijos su dėstytojais, scenarijaus rašymas, kadruočių piešimas, filmavimo vietų parinkimas bei filmo veikėjų ar aktorių paieška. Vieniems darbas tarptautinėse komandose sekasi sklandžiau, kitiems – sunkiau. Čia labai svarbus lankstumas, kūrybingumas ir pozityvus nusiteikimas, nes susirinkę studentai yra skirtingo išsilavinimo ir su skirtinga darbo patirtimi, atstovauja 11-ai šalių ir net 14-ai aukštųjų mokyklų.

„Žiūrint į „Ąžuolyno“ kiemą, man kyla asociacija, kad studentai susiburia į tam tikrus bičių spiečius. Vienuolika studentų „spiečių“, kuriose žmonių skaičius labai panašus – penki ar šeši, o viduryje sėdi „motinėlė“ – režisierius arba prodiuseris, o aplink susispietę jo klauso scenaristas, operatorius, garso ir montažo režisierius. Ir jie visur taip dūzgia: biure, lauke, filmavimo vietoje. Tiesiog nematai pavienių žmonių, visur matai komandas“, – kylančiomis asociacijomis stebint studentų darbo procesą su manimi pasidalino studijos vadovė Inesa Kurklietytė.

Taigi pasiruošimo darbai baigti, šios dienos skirtos filmavimams. Kas gerai atliko savo „namų“ darbus, tas gali tikėtis sklandesnio tolimesnio darbo proceso. Bet kaip ir visad, kurdamas kiną nesitikėk lengvo ir greito rezultato. Tik gali būti tikras, kad procesas bus jaudinantis ir dinamiškas, pareikalausiantis viso tavo profesinio meistriškumo ir kūrybingumo. Tad – „Camera on“! Vaizdų medžioklė prasidėjo.

Akimirkos iš pasiruošimo filmavimui (vyksta konsultacijos su dėstytojais):


Akimirkos iš pirmos filmavimo dienos:
Komentarai