fbpx
Reportažai, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

„Vasaros media studija“: mokomės, dirbame ir švenčiame kartu

„Vasaros media studija“ švenčia Jonines Eglės Burbaitės nuotrauka
„Vasaros media studija“ švenčia Jonines
Eglės Burbaitės nuotrauka

Dvi savaites kartu. 52-u motyvuoti studentai, 6-i profesionalūs dėstytojai ir šaunus organizatorių kolektyvas. Gyvendami, dirbdami ir mokydamiesi kartu jie yra lyg didelė kinematografininkų šeima. Kartu jie ir švenčia. Šį kartą, kaip ir kasmet per „Vasaros media studiją“, visi linksminosi per gražiausią vasaros šventę – Jonines. Aišku, kad toks vietos tradicijų pamatymas, dalyvavimas jose studentams ir dėstytojams iš visos Europos paliko įspūdį. Kokį? Ką jie išsiveš iš Lietuvos po dvi savaites trunkančių kino dirbtuvių? Apie tai diskutuojame su „Vasaros media studijos“ vadove Inesa Kurklietyte.

Tradicinės Lietuvos šventės – Joninių – šventimas čia, Neringoje. Kaip manote, ką jie gauna iš Lietuvos, kokį jos veidą jie pamato ir kokius įspūdžius išsiveža?

Joninių naktį vienuolika komandų (dešimt studentų ir viena dėstytojų komanda) bėgiojo po Raganų kalną orientacinėse varžybose su žibintuvėliai rankose, fotografavosi prie Raganų kalno skulptūrų ir kėlė šimtus nuotraukų į socialinius tinklus internete – tai geriausias kultūros pažinimas ir jos reprezentavimas kitiems. Ką jie išsiveža? Ačiū Dievui, kad „Vasaros media studijos“ metu švenčiame tą gražiausią vasaros šventę, į kurią galime įtraukti ir juos. Studentai gilinosi į legendas, sakmes, girdėjo folklorą, patys gyvai dalyvavo tose tradicijose. Tai didžiulė mūsų kultūros sklaida. Apskritai kinematografininkai visada yra įdėmūs ir smalsūs žmonės, jautrūs aplinkai. Tokie yra ir šie studentai. Kasmet Joninių šventimas yra skirtingas, kitaip improvizuotas, nes šventimo iniciatyva kyla iš pačių studentų, jie patys nusprendžia, ar nori šokti, ar gąsdinti raganomis, ar kurti laužus ant jūros kranto. Tokių švenčių šventimas kartu yra didžiulis kultūrinis švietimas, nes studentai išsiveža tas emocijas, atsiminimus, nuotraukas. Jie išsiveža gabalėlį Lietuvos.

„Vasaros media studija“ švenčia Jonines Eglės Burbaitės nuotrauka
„Vasaros media studija“ švenčia Jonines
Eglės Burbaitės nuotrauka

O kokią patirtį apskirai įgyja studentai dirbdami tokiose tarptautinėse grupėse? Ką jie patiria?

Oi, jie patiria pačių įvairiausių jausmų: nuo sėkmės, džiaugsmo iki nusivylimo ir skausmo. Pirmiausia, dirbdamas tokioje tarptautinėje komandoje studentas pasitikrina pats save, savo kūrybiškumą, savo profesinį lygį. Daugelis čia atvykusio jaunimo yra aukštesnio kurso studentai, todėl jie jau ieško savo vietos po saule. Pasibandęs tokioje tarptautinėje grupėje žmogus gali aiškiai matyti, ar jis gali būti lyderis, ar jo idėja „veža“, ar jis gali imti grupę ir „vesti ją per dykumą“. Labai įdomu, kad visada būna taip, kad iš dešimt grupių dviejose studentai tiesiog įsimyli vieni kitus ir visur kartu vaikšto, kartu viską daro, labai gražiai susikalba ir išvažiavę dar susitinka ir kartu toliau dirba, tęsia savo kūrybinę biografiją. Visada būna taip, kad viena grupė nesusikalba, kuomet režisierius neįtikina operatoriaus ar kitų komandos narių, kuomet operatorius bando tapti režisieriumi. Kažkodėl statistika tokia: iš dešimt viena visada nesusikalba… Apskritai, kino kūrimas yra tarptautinis procesas, koprodukcija šiais laikais yra neišvengiama, todėl pasitikrini savo gebėjimus ir kiek esi įdomus ne vien savo kieme, yra labai naudinga, tai neįkainojama profesinė patirtis, – džiaugiasi „Vasaros media studijos“ vadovė Inesa Kurklietytė.

 

Tad Joninės atšvęstos. Paparčio žiedas gal ir nerastas, bet išgyventos emocijos yra neišdildomos. Studentai toliau pluša kurdami savo kino filmų scenarijus, ieškodami filmavimo vietų, veikėjų ar aktorių. Filmavimo pasiruošimo dienos jau eina į pabaigą. Greitai prasidės patys filmavimo darbai – susidūrimas su realybe. Apie tai – jau netrukus. O dabar – kviečiame pamatyti mūsų įamžintas šventės akimirkas.

„Vasaros media studija“ švenčia Jonines

Komentarai