fbpx
Reportažai, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

„Vasaros media studija“: paskelbti ir apdovanoti geriausieji

„Vasaros media studijos“ uždarymas Eglės Burbaitės nuotrauka
„Vasaros media studijos“ uždarymas
Eglės Burbaitės nuotrauka

Dvi savaites trukęs intensyvus kino kūrimo procesas čia, Juodkrantėje, baigėsi. Paskaitų, filmavimo, montažo ir pašnekesių iki ryto maratonas jau finišavo. Studentų kurti filmai buvo pademonstruoti didžiajame ekrane per specialią filmų peržiūrą, į kurią susirinko Neringos gyventojai ir svečiai. Po peržiūros Juodkrantės amfiteatre įvyko geriausiųjų „Vasaros media studijos“ studentų apdovanojimai. Laureatus slaptu balsavimu išrinko į filmų peržiūrą susirinkę žiūrovai. Komisija, kurią sudarė šios studijos dėstytojai, išrinko vieną laureatą, kurio profesijai ir buvo skirta šių metų „Vasaros media studija“, – prodiuserį. Ceremonijos metu geriausiems išdalinti apdovanojimai – skulptoriaus Algirdo Kuzmos statulėlės, simbolizuojančios žuvis.

Šių metų kūrybinių kino dirbtuvių metu buvo sukurta dešimt trumpametražių dokumentinių ir eksperimentinių filmų, kurie dalyvavo konkurse, ir vienas nekonkursinis dokumentinis filmas apie šių metų studiją – „Vasaros media studijos 2014“ užkulisiai“ („Making of Summer MEDIA studio 2014“, režisierius Tomas Gvozdas, operatorius Kęstutis Serulevičius, prodiuseris Pavelas Michalovskis, garso dizainerė Iveta Macevičiūtė).

Jūsų dėmesiui – „Vasaros media studija 2014“ laureatų sąrašas:

Geriausias montažo režisierius – Gerardas Torresas Gonzalezas už filmą „Simbiozė“ („Symbiosis“, rež. Renko Koppe);

Geriausias garso dizaineris – Joni Rajainmaa už filmą „Šaknų vizijos“ („Rooted Visions“, rež. Anna Berlis);

Geriausias muzikos kompozitorius – Paco Enlaluna ir Blanca Stahelek už filmą „Penkios išsiskyrimo stadijos“ („The 5 Stages of a Break -up“, rež. Sophie Victorine Van Der Burg);

Geriausias operatorius – Joepas Kupido Heinis už filmą „Simbiozė“ („Symbiosis“, rež. Renko Koppe);

Geriausias režisierius – Sophie Victorine Van Der Burg už filmą „Penkios išsiskyrimo stadijos“ („The 5 Stages of a Break up“);

Geriausia prodiuseris – Laura Ūsaitė už filmą „Pasivaikščiokime“ („Take a Walk“, rež. Dorija Petrick);

Geriausias filmas – „Tyrimas“ („The Investigation“, režisierė Ilona Hiltunen, prodiuserė Giedrė Burokaitė, operatorius Mindaugas Docaitis, garso dizaineris Vytautas Valiūnas, montažo režisierius Sara Pastor Mateo).

„Vasaros media studijos“ uždarymas Eglės Burbaitės nuotrauka
Geriausio filmo kūrybinė komanda 
Eglės Burbaitės nuotrauka

„Vasaros media studijos“ studentų filmai pasakojo pačias įvairiausias istorijas: nuo menamo medžių pašnekesio ar žmogaus ryšio su Neringos gamta iki išsiskyrimo kančių ar vietinės žiniuonės gydymo meno. Atskirai norėtųsi tarti keletą žodžių apie geriausiu filmu pripažintą „Tyrimą“ – tai buvo išgalvota dokumentika, vadinamoji „mokumentika“ (angl. mockumentary), kai filmas atrodo kaip dokumentika, tačiau yra sukurtas pagal scenarijų. „Tyrimas“ pasakojo apie neva į Kuršių neriją atvykusią suomę žurnalistę, kuri, pasisamdžiusi vietinę filmavimo komandą, kuria naivius, stereotipais paremtus siužetus apie šį nuostabų gamtos lopinėlį. Kamera seka visa šį barniais, kalbos barjerais ir kitais nesusipratimais pagardintą nuotykį, kurio pabaigoje įvyksta net kriminalas. Šio šmaikštaus filmo idėja gimė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos operatoriui Mindaugui Docaičiui, kuris ir buvo tas, kuris iš šalies stebėjo visą komplikuotą suomės istoriją Neringoje. „Tyrimo“ sėkmę buvo galima prognozuoti jau peržiūros metu – jis sulaukė daugiausiai žiūrovų aplodismentų ir sugebėjo išprovokuoti daugiausiai jų emocijų – juoko ašaras braukė tikriausiai visi.

Tad išaušus tiesos akimirkai – sužinojus, kuris studentų kino filmas sujaudino žiūrovą labiausiai – apdovanojimų ceremonija, kaip ir visa „Vasaros media studija“, baigėsi. Studentams patraukus švęsti, daugelį jų apėmė liūdesys – juk nėra lengva išsiskirti su kolegomis ir dėstytojais, su kuriais kartu gyvenai, mokeisi, dirbai ir pramogavai dvi savaites. Dalis jų ugdyti savo profesinio meistriškumo grįš kitais metais, kiti jau dabar su naujai atrastais kolegomis ėmė gvildenti ateities kino projektų idėjas. Net neabejoju, kad apie daugelį šių studentų dar išgirsime ateityje, nes tokios intensyvios kūrybinės dirbtuvės ne tik ugdo meistriškumą, kūrybingumą, bet ir labai motyvuoja nesustoti bei judėti pirmyn. Judėti kuriant kiną.

„Vasaros media studijos“ uždarymas

Komentarai