fbpx
Reportažai, Vasaros MEDIA studija (Summer MEDIA studio)

„Vasaros media studija“ prasidėjo! Nuo šiandien Lietuvos kino sostinė yra Juodkrantė

„Vasaros media studija“ atidarymas Eglės Burbaitės nuotrauka
„Vasaros media studija“
Eglės Burbaitės nuotrauka

Jaunatviškai, linksmai ir kūrybingai. Taip vakar, birželio 21 dieną, jau šešioliktą kartą Juodkrantėje prasidėjo tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (angl. „Summer Media Studio“). Jos į Lietuvą pritraukė 52 kino meno ir medijų studentus net iš 11-os Europos šalių. Šių metų dirbtuvių tema – „Prodiuseris kine“. Per dvi savaites dešimt tarptautinių komandų, sudarytų iš skirtingų kino specialybių studentų, vystys dokumentinių ir eksperimentinių filmų idėjas, kurios bus filmuojamos Klaipėdos regione.

Tikriausiai niekas nenustebs, jog kino dirbtuvių atidarymo ceremonija prasidėjo nuo kino – dalyviams ir lektoriams buvo parodytas nuotaikingas trumpametražis dokumentinis filmas apie praeitų metų dirbtuves, kurių tema buvo „Šokis kine“. Koks svarbus yra judesys kino filme buvo galima įsitikinti pamačius ir kitą praėjusių metų trumpametražį pavadinimu „Skambutis“ (rež. Pijus Mickus), kuriame nesėkminga merginos kelionė dviračiu rutuliojasi čia pat, kūrybai įkvepiančiame vaizdingame Kuršių nerijos peizaže.

Po kino filmo studentams buvo pristatyti jų pagrindiniai pagalbininkai – tarptautinės lektorių komandos nariai, kurie dirbtuvių metu juos supažindins su pagrindinėmis filmų prodiusavimo ir gamybos taisyklėmis: tai Annakaisa Sukura (Suomija), Jonathanas Tammuzas (Didžioji Britanija), Tinatin Kajrishvili (Gruzija), Sebastienas Aubertas (Prancūzija) ir du dėstytojai iš Lietuvos – montažo režisierius Ričardas Matačius ir prodiuseris Stasys Baltakis.

„Vasaros media studija“ atidarymas Eglės Burbaitės nuotrauka
„Vasaros media studijos“ atidarymas
Eglės Burbaitės nuotrauka

„Man labai smagu kiekvienais metais matyti vis naują kino kartą. Ir ji vis kitokia: su savo nuotaika, mada ir idėjomis. Džiugu, kad turime galimybę pakviesti jaunimą ir dirbti kartu, stebėti, ką naujo, ambicingo ar keisto jis sumanė. Dirbtuvių metu pamatome, koks bus mūsų ateities kinas. Ir kiekvienais metais būna tokių momentų, kai įsitikiname, kad atvykę jauni žmonės čia auga profesiškai, o tai labai motyvuoja mus dirbti toliau. Šios intensyvios dvi savaitės be buities, rūpesčių ir pašalinių minčių, paskirtos tik savo profesijai – tai didžiulis kūrybinis komfortas. Ir tą komfortą suteikti yra didžiulė laimė“, – savo mintimis po atidarymo ceremonijos pasidalino „Vasaros media studijos“ vadovė Inesa Kurklietytė.

Po oficialiosios vakaro dalies studentus linksmino lietuvių indie roko grupė „The Colours Of Bubbles“ ir atlikėjas iš Ispanijos, šių dirbtuvių muzikos konsultantas Paco Enlaluna. Kas spėjo, tas iki vakare užklupusio lietaus dar spėjo nubėgti pasisveikinti su Baltijos jūra, kurią dalis studentų iš užsienio pamatė pirmą kartą.

O ką studentai atras/patirs/išgyvens šiandien? Sužinosite jau rytoj KINFO.LT tinklalapyje.

„Vasaros media studijos“ atidarymo akimirkos

Komentarai