fbpx
Naujienos

Veiksmo filmo „Ties riba į rytojų“ režisierius Doughas Limanas: „Tomas Cruise‘as atrodė tarsi vaikas saldainių parduotuvėje“

Kadras iš filmo  „Ties riba į rytojų“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Ties riba į rytojų“
„ACME Film“ archyvas

Paskutinį gegužės penktadienį Lietuvą pasieks veiksmo filmų „Ponas ir ponia Smitai“ bei „Bornas: Sunaikinta tapatybė“ režisieriaus Dougho Limano naujasis darbas, fantastinis veiksmo filmas „Ties riba į rytojų“ (angl. „Edge of Tomorrow“). Pagrindiniams vaidmenims kino kūrėjas pasirinko žinomus aktorius Tomą Cruise’ą ir Emily Blunt. D.Limanas pabrėžė, kad „Ties riba į rytojų“ scenarijus jį sudomino savo dviguba linija.

„Viena idėja – vykstantis ateivių puolimas, o kita – T.Cruise‘o herojus, vėl ir vėl išgyvenantis tą pačią dieną. Ateiviai nugali žmones, nes jie gali pakartoti laiką ir kautis tol, kol laimės. Žmonijai, atrodytų, nėra galimybės išsigelbėti iki kol T.Cruise‘o herojus neįgauna galios. Nenorėjau kurti filmo apie ateivių puolimą, mane labiau domino T.Cruise‘o įkūnyto Bilo Keidžo kelionė“, – kalbėjo režisierius. Anot jo, pagrindinė idėja paprasta – nors žmogus negali pakeisti pasaulio ir kitų žmonių, jis gali pasikeisti pats. „Esmė – ne kelionė laiku ar grėsmę keliantys ateiviai, o žmogaus būsena ir išgyvenimai. Faktas, kad pakeitęs save gali pakreipti įvykius kita linkme, man buvo labai įdomus“, – pridūrė D.Limanas.

Sužavėjo T.Cruise’o elgesys

Kino kūrėjo teigimu, jį sužavėjo pagrindinio filmo aktoriaus T.Cruise’o požiūris į darbą. „Tomas – viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių, tačiau jis taip neatrodo filmavimo aikštelėje. Jis labai sunkiai dirba, labai rūpinasi filmo eiga, įkvepia kitus ir užkrečia entuziazmu. Tokių kaip jis daugiau nėra. Vienas iškalbingiausių faktų buvo tas, kad nors pasakiau jam atvykti aštuntą ryto, jis visuomet buvo vietoje 15 minučių anksčiau, o kai aš pradėjau pasirodyti anksčiau, jis atvykdavo dar anksčiau. Sunku patikėti, kad jis nusifilmavo šitiek film. Kai jį mačiau, Tomas atrodė tarsi vaikas saldainių parduotuvėje – toks didelis jo susidomėjimas darbu“, – pagyrų negailėjo režisierius.

Anot D.Limano, žmonės dažnai pamiršta, kad T.Cruise‘as garsus ne be priežasties – jis yra ypač talentingas aktorius. „Jis noriai mėgina naujoves, bet geriausia, dirbant drauge, buvo jo supratingumas. Jam pakanka duoti užuominą ir Tomas padarys viską taip, kaip reikia. Buvo akimirkų, kai jis suprato mane be žodžių. Taip dirbti – vienas malonumas“, – sakė jis.

Daug dėmesio moterims

Vienas išskirtinių D.Limano bruožų – jo filmuose herojėms-moterims skiriamas išskirtinis dėmesys. Juostoje „Ponas ir ponia Smitai“ Angelinos Jolie įkūnyta ponia Smit pranoksta savo vyrą, o juostoje „Bornas: Sunaikinta tapatybė“ akcentuojamas ne tik pats Bornas, bet ir ką reiškia būti jo mylimąja.

„Filme „Ties riba į rytojų“ E.Blunt personažas turi įdomią istoriją: ji turėjo supergalią, būtent ji tapo unikalia kare, galėjusia pakeisti karo eigą, ir nuo jos priklauso, ar T.Cruise‘o herojus pažabos naujus sugebėjimus. Ritos Vrataski pasakojimas labai stiprus, tačiau jis puikiai susilieja su Bilo Keidžo istorija. Žinoma, buvo galima vaidinti su E.Blunt pakviesti nežinomą aktorių, pasakojimas būtų puikus, bet man patinka dviejų stiprių herojų žaismas“, – teigė garsus kino kūrėjas.

Šįkart mirtis ne pabaiga, o žingsnis tobulėjimo link. Veiksmo filmas „Ties riba į rytojų“ 3D formatu su T.Cruise‘u ir E.Blunt Lietuvos kino teatrus pasieks nuo gegužės 30 dienos.

Filmo „Ties riba į rytojų“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"