fbpx
Naujienos

Vergvaldį dramoje „12 vergovės metų“ suvaidinęs Michaelas Fassbenderis: „Tai – baisiausia mano rolė“

„12 vergovės metų “
 „12 vergovės metų “
Kadras iš filmo „12 vergovės metų “
„ACME Film“ archyvas

Vienas neabejotinai laukiamiausių šių metų filmų – itin rimta pretendente į net 9-is „Oskarus“ įvardijama ir „Auksinį gaublį“ kaip geriausias metų filmas pelniusi drama „12 vergovės metų“ (angl. „12 Years A Slave“). Istoriniame filme pasakojami tikrais faktais paremti, prieš daugiau kaip 150 metų nutikę įvykiai, kai laisvas Amerikos gyventojas Solomonas Northupas buvo pagrobtas ir parduotas vergijon.

Režisieriaus Steve‘o McQueeno (ankstesni žinomi darbai – „Alkis“ ir „Gėda“, – red. past.) naujasis darbas sukurtas pagal 1853-aisiais parašytą to paties pavadinimo S.Northupo autobiografiją, o juostos prodiuseriumi tapo Bradas Pittas, pasirodęs ir kaip vienas filmo aktorių. Filme „12 vergovės metų“ galima pamatyti ir daugiau Holivudo žvaigždžių – pagrindinį vaidmenį atliko tamsiaodis aktorius Chiwetelis Ejioforas (vaidinęs filmuose „Amerikos gangsteris“, „Žmonių vaikai“, „Tegyvuoja meilė“, „Serenity“ ir kt.), o spalvingų herojų paletėje žiūrovai taip pat išvys talentingųjų Benedicto Cumberbatcho, Paulo Dano, Paulo Giamatti ir Michaelo Fassbenderio veidus. Beje, pastarasis interviu Mirror.co.uk teigė, kad siaubingesnio vaidmens nėra atlikęs.

Vokietijoje gimusiam ir Airijoje augusiam 36-erių aktoriui teko Epso, nuožmaus ir negailestingo plantacijos savininko JAV pietuose vaidmuo. Tai – jau trečiasis režisieriaus S.McQueeno filmas, kuriame pasirodo M.Fassbenderis. „Esu vaidinęs neprognozuojamus herojus, bet tokio bauginančio žmogaus kaip Epsas – niekada. Tai neabejotinai baisiausia mano rolė“, – teigė jis, pridurdamas, kad Airijos švietimo sistemoje skiriama nemažai dėmesio istorijai, o mokantis šią – ir vergvaldystei, tad jis turėjo nemenką žinių bagažą šiuo klausimu.

Žurnalistai nepašykštėjo aktoriui ir asmeniškų klausimų. M.Fassbenderis tikino, kad meilę kinui jam įkvėpė  ypač aštuntojo dešimtmečio JAV kiną mylėjusi mama. Vienu geidžiamiausių viengungių vadinamas vyras prisipažino negalvojantis apie vestuves. „Dirbant tokį darbą man labai sunku išlaikyti bet kokius santykius, ką jau kalbėti apie santuoką. Dirbdamas esu egoistiškas, tai reiškia, kad galiu filmuotis iki keturių ryto ir, akivaizdu, tai būtų nesąžininga mano mylimo žmogaus atžvilgiu“, – atvirai kalbėjo jis.

M.Fassbenderis prisipažino, kad didžiausi jo 2014-ųjų metų tikslai – mažiau kalbėti, daugiau klausytis ir dažniau skaityti knygas, kurias jo gyvenime dažniausiai išstumia scenarijų skaitymas. Aktorius papasakojo ir kaip mėgsta atsipalaiduoti. „Mėgstu greitį. Kai tik galiu, keliauju važinėtis kartingais, tai – mano meditacija. Taip pat mėgstu keliones motociklu, nes jį galima įsimesti į lėktuvą ir išlipti kitame pasaulio gale. Dievinu muziką, mėgstu brązginti gitara ir bandau išmokti plaukti banglente! Kol kas tai labiau primena plūduriavimą vandenyje, bet manau, kad vanduo išvalo nuo blogų minčių“, – šypsojosi jis.

Medvilnės plantacijų realybė vergovės židinyje, Luizianos valstijoje, ir vieno žmogaus kova už teisėtą laisvę dramoje „12 vergovės metų“ Lietuvos kino teatruose jau nuo vasario 7 dienos.

Filmo „12 vergovės metų“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"