fbpx
Kino gidas

Vesterniška „Karibų piratų“ versija su Jonny Deppu – „Vienišas klajūnas“

Kadras iš filmo „Vienišas klajūnas“ „Forum Cinemas“ archyvas
Kadras iš filmo „Vienišas klajūnas“
„Forum Cinemas“ archyvas

Visiems, išsiilgusiems pakvaišusio „Karibų pirato“ Jonny Deppo ir daug veiksmo, režisierius Gore Verbinskis pristato naują veiksmo filmą „Vienišas klajūnas“ (The Lone Ranger, 2013). Tokiu pat pavadinimu nuo 1949-ųjų ilgai buvo kuriamas televizijos serialas, o 1968-aisiais pastatytas pilnametražis filmas. Kaip ir pirminėje versijoje, taip ir naujai susuktoje juostoje kova už teisingumą išlieka pagrindiniu herojų tikslu.

Laikai, kai pirmieji geležinkeliai pakeičia žmonių suvokimą apie pasaulį ir žmogaus galią, Amerikos žemes apėmusi korupcija ir godumas. Džonas Reidas (akt. Armie Hammer) – į savo miestelį iš didmiesčio grįžęs diplomuotas teisininkas, kuris teisingumą pasiryžęs vykdyti pagal įstatymus. Miestelyje nuolatos neramumus kelia nusikaltėlių gauja, kuri negailestingai nužudo Džonio Reido brolį, Teksaso reindžerį. Už pralietą brolio kraują, Džonas Reidas pasiryžta surasti nusikaltėlius ir patupdyti juos už grotų. Jaudinantys, pilni veiksmo ir humoro nuotykiai prasideda tuomet, kai Džonis sutinka čiabuvį Amerikos gyventoją indėną Tonto (akt. Johnny Depp) ir kartu nusprendžia sučiupti nusikaltėlius. „Ateina laikas, kai ir geras žmogus turi dėvėti kaukę“, todėl slėpdamasis po kauke Džonas ir jo naujasis ištikimasis draugas Tonto tampa pagrindiniais Teksaso valstijos žemės saugotojais.

Nuo savo genties atsiskyręs ir keliaujantis indėnas, ieškantis jo kaimą sudeginusių kaltininkų. Šis personažas primena Karibų piratą ir ne vien dėl to, kad jį vėl kuria Jonny Deppas, bet ir dėl paties personažo charakterio, kuris yra nutrūktgalvis. Kad ir kaip jam nesisektų, galų gale viskas baigiasi laimingai.

Likimas netikėtai suveda pakvaišusį pimykštį Amerikos gyventoją Tonto su jaunuoju teisininku Džoniu Reidu. Jaunuolis ambicingas idealistas, tačiau atsižvelgiant į tai, kaip rutuliojasi filmo eiga, jam tenka užsidėti kaukę ir įveikus save nubausti nusikaltėlius taip, kaip jie yra ir nusipelnę.

Filmo anonsas:

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.