fbpx
Naujienos

VIDEO: „Patriotai“ filmavimo aikštelėje – vyriški A. Sakalausko ir G. Savicko bučiniai

Kadras iš filmo „Patriotai“ „Singin Fish“ archyvas
Kadras iš filmo „Patriotai“
„Singin Fish“ archyvas

2016-ųjų metų sausio 29 dieną gero skonio komedijų mėgėjai turėtų apsibraukti raudonai. Kodėl? Šią dieną didžiuosiuose šalies kino ekranuose pasirodys lietuviškus stereotipus pašiepianti komedija „Patriotai“. Neregėtai komišką filmą kūrė visų jau pamėgti aktoriai – Giedrius Savickas, Ramūnas Cicėnas, Arūnas Sakalauskas – ir kine debiutuojantis scenaristas Mindaugas Nastaravičius.

Praėjusią savaitę kinomanams buvo pristatytos dvi filmo ištraukos. O šį pirmadienį pasirodžiusioje dar vienoje ištraukoje atsiskleidžia ir šmaikšti bei bučinių pilna G. Savicko ir A. Sakalausko scena iš filmo „Patriotai“

Joje, Arūno personažas Petras įsisiurbia į Giedriaus kuriamo herojaus Marko lūpas. Po bučinio, A. Sakalauskas tarstėli: „Todėl, kad tu ne gėjus“. Savo ruožtu, G. Savickas atsako: „No, I‘m not gėjus, I‘m vegan“. Po šio pareiškimo seka ir dar keletas vyriškų bučinių.

Giriamas scenarijaus autorius – kuklinasi

Scenarijų komedijai „Patriotai“ sukūrė dramaturgas, žurnalistas bei scenaristas Mindaugas Nastaravičius. Autorius rašė remdamasis lietuviškos dramaturgijos puoselėtojo, žymaus poeto ir vertėjo Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais. Ši pjesė ne kartą statyta tiek teatre, tiek ir televizijoje, o dabar ji persikels ir į didžiuosius kino ekranus.

Filmas pasakoja apie garsiai savo patriotiškumą deklaruojančios šeimos pasiruošimą ypatingai šventei – sūnaus Karolio išlydėtuvėms į karius savanorius. Tačiau ruošiantis šventei ima aiškėti, kad tikrieji patriotai – visai ne tie, kurie garsiai kalba apie meilę tėvynei. Sūnaus išlydėtuves užgožia vertybiniai konfliktai, komiškos ir absurdiškos pastangos norint įrodyti savo atsidavimą Lietuvai.

Pasak scenarijaus autoriaus M. Nastaravičiaus, nors filme žiūrovai išvys visai kitokį siužetą nei P. Vaičiūno pjesėje, tačiau nepaminėti lietuvių dramaturgijos klasiko būtų tiesiog negarbinga: „Man atrodo, kad tiksliausiai būtų sakyti, jog filmas sukurtas P. Vaičiūno pjesės „Patriotai“ motyvais. Taip, istorija – kita. Tačiau tema – pseudopatriotizmas – ateina būtent iš pjesės. Kaip ir veikėjų vardai bei filmo pavadinimas“.

Iki šiol tik teatrui rašęs, vienu įdomiausių šiuolaikinių lietuvių dramaturgų vadinamas M. Nastaravičius teigia, kad kurti kino scenarijų buvo vienas rimčiausių jo kūrybinių iššūkių.

„Nežinojau, nuo ko pradėti. Tiesiog žiūrėjau mėgiamus filmus, stabdžiau po kiekvienos scenos ir analizuodavau, kas joje nutiko. Sakyti, kad kažko išmokau būtų pernelyg drąsu. Taip, tai pirmas blynas. Taip, galbūt jis gerokai prisvilęs. Ir tai sakau be jokios ironijos. Viliuosi, kad bičiuliai, kritiškai ir reikliai žvelgiantys į mano kūrybą, po filmo prieis ir ištars, kad „buvo kelios neblogos vietos“. Viliuosi, kad tai jie ištars ne kaip bičiuliai, o kaip eiliniai kino žiūrovai“, – šypsodamasis kuklinosi M. Nastaravičius, filmo aktorių išgirtas už puikų scenarijų.

Dviejų poezijos knygų ir keturių teatro pjesių autorius kritikų yra vertinamas už specifinį humorą ir natūralius veikėjų dialogus. 2015 metais M. Nastaravičius apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ ir Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premija.

 

Jūsų dėmesiui – Giedriaus Savicko ir Arūno Savicko bučiniai:

 

Komentarai