fbpx
Festivaliai, Naujienos, Tarptautinis Kauno kino festivalis

„Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis“ vienam vakarui keliasi į Vilnių

„Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis“

Rugsėjo 28 d., pirmadienį, 19 val. Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis pristato vienintelį festivalio renginį Vilniuje – Karrabing kolektyvo filmų peržiūrą Šiuolaikinio meno centro kino salėje. Tai paskutinis ir nemokamas festivalio renginys, kuriuo pradedama festivalio internetinė programa Lietuvos kino fondo platformoje www.kinofondas.lt rugsėjo 28-spalio 11 dienomis.

Šių metų Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu Videogramos pristato kuruotą filmų bei šiuolaikinių menininkų video kūrinių programą, kurioje taip pat ir daug kolektyvinės kino kūrybos. Viena iš festivalio temų – tai santykis tarp asmeninės ir visuomeninės sveikatos sampratos bei postokolonijinio pasaulio iššūkiai.  

Šiuolaikinio meno centro kino salėje pristatomą Karrabing filmų kolektyvą sudaro  apie 30 įvairių kartų menininkų ir kino kūrėjų,  kilusių iš Australijos šiaurinių teritorijų ir siejamų Australijos šiaurės vakarų pakrantės (“karrabing” Emmiyengal kalba reiškia potvynį). Ši Australijos čiabuvių grupė, susibūrusi 2008 m. aktyvizmo tikslais, suvokia kino kūrybą kaip saviorganizacijos būdą ir galimybę tirti šiuolaikinės socialinės nelygybės sąlygas.

Peržiūrą sudarys trys paskutiniai kolektyvo filmai ­­– „Naktinis žygis“ (2017 m.), „Undinės, arba Aidenas stebuklų šalyje“ (2018) bei naujausias „Diena iš gyvenimo“ (2020 m.) – labai įvairūs savo formatais ir žanrais – nuo fantastikos, istorinio perkūrimo iki muzikinio klipo. Filmai skirti komplikuoti čiabuvių kasdienybės vaizdinį bei kalba apie išteklius ir teritorijas užimančios naujakurių pasaulėžiūros ir čiabuvių pasaulio sampratos akistatą. 

Renginio metu kolektyvo veiklą videoformatu pristatys Elizabeth Povinelli, kuri yra kritinės teorijos ir filmų kūrėja bei Kolumbijos universiteto Antropologijos fakulteto profesorė. Savo darbuose vysto kritinę vėlyvojo naujakurių liberalizmo teoriją, kuri įgalintų skirtingą antropologiją. Mąstymai šia tema išsidėstė į penkias knygas, daugybę esė ir trisdešimt penkerius metus trukusį bendradarbiavimą su kolegomis Šiaurės Australijos čiabuviais. Drauge jie sukūrė šešis filmus kaip „Karrabing“ filmų kolektyvas. Povinelli knyga „Geoontologijos: rekviem vėlyvajam liberalizmui“ 2017 m. pelnė Lionel Trilling knygos apdovanojimą. 

Filmai bus rodomi originalo kalba su angliškais titrais, įėjimas nemokamas.

Komentarai