fbpx
Festivaliai, Reportažai, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Vilniaus dokumentinis filmų festivalis kvies pasinerti į keliaujančius gyvenimus

VDFF`16 atidarymas Fotografė Salvija Vaičikonytė
VDFF`16 atidarymas
Fotografė Salvija Vaičikonytė

Vilniaus dokumentinis filmų festivalis (VDFF) žiūrovus tradiciškai, jau 13-ąjį kartą, ankstyvą rudenį kviečia pasinerti į dokumentinių filmų sūkurį. Ketvirtadienį, rugsėjo 22 d., „Skalvijos“ kino centre įvyko festivalio atidarymas.

„Noriu priminti, kad festivalis yra tryliktas, bet mes tikrai netikime jokiais prietarais. Tačiau iki šiol viskas vyksta ne pagal mūsų scenarijų. Esame pasirengę bet kam, tad labai kviečiu ir jus pasirengti viskam“, – sveikindama svečius juokavo kino centro „Skalvija“ vadovė Vilma Levickaitė.

Atidarymo filmu pasirinktas indiškas kelio filmas „Kino keliautojai“ (The Cinema Travellers, 2015, rež. Shirley Abraham, Amit Madheshiya), kuriame pasakojama apie po kaimus ir miestelius Indijoje keliaujančius kino teatrus. Dokumentiniame filme rodoma penkerius metus filmuota entuziastų trijulė, nešanti nuostabią naštą – jie mėgina išsaugoti vieną iš paskutiniųjų pasaulyje keliaujančių kino teatrų.

Vilma Levickaitė VDFF`16 atidarymas Fotografė Salvija Vaičikonytė
Vilma Levickaitė
VDFF`16 atidarymas
Fotografė Salvija Vaičikonytė

„Kino keliautojai“ buvo pristatyti Toronto bei Kanų kino festivaliuose. Pastarajame 2016 m. pelnė – „Auksinę akį“ (specialus paminėjimas).

Apie filmą galite paskaityti Aistės Girkontaitės apžvalgoje.

Festivalyje nuotykių ir netikėtumų neturėtų trūkti. Juk šių metų VDFF šūkis – „Keliaujantys gyvenimai“. VDFF vyks Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje rugsėjo 22 d. – spalio 7 d. Su festivalio programa išsamiai galite susipažinti čia.

Atidarymo akimirkos:

Komentarai