fbpx
Naujienos

Vilniaus knygų mugės ekranuose – kultinių autorių istorijos

Vilniaus knygų mugės archyvas
Vilniaus knygų mugės archyvas

Tradiciškai Vilniaus knygų mugėje veiks Knygos kino salė, šiemet pristatysianti filmus apie kultinius rašytojus, jų kūrybą bei pasaulyje žinomų klasikos kūrinių ekranizacijas. Kino mėgėjų dėmesio lauks šeši vaidybiniai filmai, aštuonios dokumentinės istorijos ir animacinių filmų programa.

Filmų programą atidarys Kristijonui Donelaičiui skirtas „LRT kino seansas“, kuriame dokumentinį filmą „Ruduo Tolminkiemyje“ (1988) žiūrovams pristatys LRT režisierius ir prodiuseris Juozas Sabolius. Peržiūroje taip pat dalyvaus  Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas, kultinio autoriaus memorialo Tolminkiemyje ir Lazdynėliuose projektų autorius, architektas, restauratorius Kazys Napoleonas Kitkauskas.

Dokumentinių filmų sekcijoje lenkų ir lietuvių poeto, romantizmo klasiko Adomo Mickevičiaus biografija „Adomas Mickevičius: Realybės versijos“ (1998, rež. Raimundas Banionis), taip pat Renatos Šerelytės romano motyvais sukurtas filmas „Vardas tamsoje“ (2013, rež. Agnė Marcinkevičiūtė). Lietuvių poezijos gerbėjai galės išvysti Vytauto Damaševičiaus ir Juozo Matonio sukurtus Jono Strielkūno (2000) ir Valdemaro Kukulo (2009) kino portretus.

Lenkijos institutas Vilniuje kvies žiūrėti Henryko Sienkiewicziaus istorinio romano „Quo vadis“ ekranizaciją (2001, rež. Jerzy Kawalerowicz), Goethes institutas Vilniuje – biografinę dramą apie Goethes jaunystę „Goethe!“ (2010, rež. Philipp Stölzl), Prancūzų kultūros institutas pristatys du dokumentinius filmus: „Albert‘as Camus: laimės tragedija“, (2000, rež. Daniel Jean) ir Vilniuje gimusį Romainą Gary – „Ieškant Romaino Gary“, (1997, rež. Olivier Mille, André Asséo).

Knygos kino salės programą papildys jaunosios kartos režisieriaus Romano Liberovo Lietuvoje dar nerodyti dokumentiniai animaciniai filmai „Parašyta Sergejaus Dovlatovo“ (2012) ir „Ilfirpetrovas“ (2013). Šiemet režisierius iš Maskvos atvyks į gimtąjį Vilnių.

Nebus pamiršti ir mažieji Vilniaus knygų mugės lankytojai. Jų lauks dvi animacinių filmų programos. Peržiūroje svečiuosis dailininkai ir režisieriai Jūratė Leikaitė ir Ilja Bereznickas. Menininkai pristatys ne tik filmus, bet ir naujausias knygas – J. Leikaitės „Taip Laima lėmė. Animacinio filmo gimimas“ ir I. Bereznicko „Animacijos menas“.

Kino žiūrovų lauks interaktyvi paskaita apie kino ir klasikinės literatūros santykius, ekranizacijų specifiką ir raidą. Paskaitą ves Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Natalija Arlauskaitė. Klausytojai išvys suomių režisieriaus Akio Kaurismäkio vaidybinę juostą „Nusikaltimas ir bausmė“ (1993), paremtą rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio romanu, taip pat savitus, lenkų dailininko ir režisieriaus Piotro Dumałos animaciniai filmus suaugusiems – „Nuolankioji“, „Nusikaltimas ir bausmė“ ir „Franzas Kafka“.

Knygos kino teatrą sekmadienį uždarys pilnametražis japonų animacinis filmas „Saulės dėsniai“, sukurtas pagal Ryuho Okawos knygą „Happy Science“.

Vilniaus knygų mugės informacija

Komentarai