fbpx
Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia teikti filmus lietuviškų filmų programai 2014 –iems metams

 

Justinas Piliponis ir Algirdas Ramaška. KINO PAVASARIO archyvas
Justinas Piliponis ir Algirdas Ramaška. KINO PAVASARIO archyvas

Lietuvos kino kūrėjai jau gali siūlyti savo filmus Vilniaus tarptautiniam kino festivaliui “Kino pavasaris”. 2014-ųjų kovą vykstančiame 19-ame festivalyje lietuvių filmai bus parodyti trijose programose ir galės dalyvauti net penkiuose konkursuose.

Festivalio registracijos puslapyje http://vp.eventival.eu/viff/2014 kūrinius galima registruoti jau nuo šiandien, o galutinė termino data – iki šių metų pabaigos – gruodžio 31 d. Atrankoje gali dalyvauti visi lietuviški bei ko-produkcijos filmai, nepriklausomai nuo jų metražo bei žanro. Filmai turi būti sukurti ne anksčiau kaip 2013 m. kovo mėn. (užsienyje kurti filmai ne anksčiau kaip 2013 m. sausio mėn.) ir ne vėliau kaip 2014 m. kovo mėn. Jei filmas yra siūlomas į„Lietuviškų premjerų“ programą, kūrinys prieš festivalį negali būti viešai rodytas Lietuvoje.

“Šiemet kiek anksčiau skelbiame atranką lietuviškiems filmams, kad būtų pakankamai laiko kino kūrėjams pasiruošti, o festivalio vertintojams – peržiūrėti ir atrinkti. Kasmet peržiūrime neįprastai didelį skaičių lietuviškų filmų, pavyzdžiui, praėjusiais metais paskelbę atranką, sulaukėme virš 70 filmų, atradome naujų vardų ir buvome nustebinti, iš kokių tolimų pasaulio kraštų šie filmai mus pasiekė. Visiems gautiems filmams demonstruoti turbūt reiktų atskiro festivalio”, – sako “Kino pavasario” Lietuviškų filmų programos koordinatorė Justė Zavišaitė. – “Šia atranka norime pasiekti tuos kūrėjus, kurie realizuoja savo idėjas mažesniuose miestuose ir, žinoma, užsienyje. Praėjusiais metais debiutavusi “Lietuvių svetur” programa buvo labai populiari, tikimės ir šiemet supažindinti su plačia lietuvos kino kūrėjų geografija”.

Kasmet „Kino pavasario“ žiūrovams Lietuviškų filmų programoje pristatoma dešimtys praėjusių metų nacionalinio kino naujienų – tai lyg praėjusių metų Lietuvos kino rinkos apibendrinimas.  „Lietuviškų premjerų“, „Lietuviškų filmų“ ir „Lietuviai svetur“ programoje, žiūrovai gali išvysti šalies bei užsienyje kuriančių tautiečių vaidybinius, dokumentinius ir trumpametražius filmus.

“Kino pavasaryje” dalyvaujantys lietuviški filmai turi galimybę patekti net į penkis skirtingus konkursus. Svarbiausias jų – konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“. Konkursui filmai atrenkami atsižvelgiant į geografiją (Rytų ir Centrinės Europos, Balkanų šalys) bei režisierių patirtį (tai turi būti pirmas arba antras režisieriaus vaidybinis filmas). Šalies filmai taip pat pretenduoja patekti į naujai festivalio rengiamą konkursą – “Baltijos žvilgsnis”. Tai vaidybinių ir dokumentinių filmų konkursas, kuriame pagrindinis apribojimas – geografinis – konkurse kviečiami dalyvauti filmai, sukurti Baltijos jūros regiono šalyse. Trumpametražiai filmai kviečiami varžytis kasmetinėje tarptautinėje “Trumpo konkurso” programoje.

Jaunasis kinas taip pat neliks nepastebėtas: kino mokyklose sukurti darbai pateks į “Geriausio studentiško filmo” konkursą. Filmus vertins nacionalinė žiuri. Simpatijas “Geriausiam lietuviškos programos filmui” tradiciškai skirs mylimi festivalio žiūrovai.

Filmo kūrėjas, siūlydamas savo kūrinį į Lietuvišką programą iki 2014 m. gruodžio 31 d. , turi užsiregistruoti festivalio puslapyje adresu http://vp.eventival.eu/viff/2014, užpildyti filmo registracijos anketą ir pristatyti filmo kopiją peržiūrai internetu arba skaitmeninėje laikmenoje.

Visa informacija apie filmų pateikimą – adresu: http://vp.eventival.eu/viff/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai