fbpx
Reportažai, Scanorama

Vilniuje baigėsi Europos kino šalių forumas „Scanorama“

Festivalio „Scanorama“ uždarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ uždarymas  Monikos Daužickaitės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ uždarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Vakar, lapkričio 16 dieną, Vilniuje uždarytas dešimt dienų trukęs Europos kino šalių forumas „Scanorama“. „Pilnos salės žmonių, tai – maloniausias dalykas ir festivaliui, ir filmų kūrėjams. Ačiū žiūrovams už šį mums dovanotą džiaugsmą“, – uždarymo metu dėkojo Gražina Arlickaitė. Ji taip pat džiaugėsi savo komanda ir dideliu savanorių būriu, kurie atliko gerą darbą festivalio metu. Nepamiršti liko ir rėmėjai, be kurių šis forumas nebūtų įvykęs.

Gražiu vakaro įvykiu tapo Norvegijos ambasadoriaus Lietuvoje Dago Malmerio Halvorseno Gražinai Arlickaitei įteiktas Norvegijos Karališkojo ordino „Už nuopelnus“ karininko kryžius. Jos didenybė Karalius Haroldas V nusprendė apdovanoti šiuo ordinu „Scanoramos“ direktorę už nuopelnus Norvegijos kultūrai. „Šis apdovanojimas man yra didžiulė garbė ir įpareigojimas. Ačiū Norvegijai už karališką dovaną“, – džiaugėsi Gražina Arlickaitė. Baigdama padėkos kalbą „Scanoramos“ direktorė pridūrė: „Noriu pasakyti savo komandai – šis apdovanojimas priklauso mums visiems.“

Festivalio „Scanorama“ uždarymas  Monikos Daužickaitės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ uždarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Uždarymo metu tarptautinė vertinimo komisija paskelbė „Naujojo Baltijos kino“ nugalėtojus. Komisijos pirmininkas Ulrichas Gregoras džiaugėsi visais jaunųjų kūrėjų filmais ir teigė, jeigu būtų jo valia, jis apdovanotų kiekvieną iš jų atskirai. Specialias padėkas gavo estų režisieriai Kristjanas Holmas už filmą „Blogiausiu atveju“ ir Girlin Bassanovskaja už jos kūrinį „Tėtė“. Geriausiu lietuvišku filmu buvo išrinktas Marijos Stonytės filmas „Kelių eismo taisyklės“ (Too Young to Drive, 2014). Režisierei buvo įteiktas 10 000 Lt vertės piniginis prizas. „Aš tiesiog neturiu žodžių. Man yra didžiulė garbė dalyvauti „Scanoramos festivalyje“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Marija Stonytė.

Pagrindinis 30 000 Lt vertės prizas Vilnius kino klasterio paslaugoms atiteko estų režisierei Evai Anu-Laurai Tuttelberg už jos filmą „Kitoje miško pusėje“ (On the Other Side of the Woods, 2014). Deja, pati autorė negalėjo atsiimti prizo, nes šiuo metu yra Meksikoje, tačiau ji perdavė linkėjimus ir džiaugėsi laimėdama šį apdovanojimą.

Festivalį uždarė norvegų režisieriaus Bento Hamerio filmas „1001 gramas“ (1001 Grams, 2014), kuris yra Norvegų pretendentas gauti „Oskarui“ užsienio šalių kategorijoje. Nors „Scanorama“ Vilniuje ir Klaipėdoje jau baigėsi, tačiau Kaune ir Šiauliuose ji vyks iki 23 dienos.

Akimirkos iš festivalio uždarymo

Komentarai