fbpx
Festivaliai, Naujienos, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Vilniuje kino tyrėjai ir kūrėjai diskutuos apie asmeninę ir eseistinę kūrybą

Kadras iš filmo „Tarp dviejų revoliucijų“

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) metu, rugsėjo 22–23 dienomis, kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Asmeninė perspektyva ir eseistinė forma nevaidybiniame kine ir mene, kurioje 32 dalyviai iš 14 skirtingų šalių analizuos vieną ryškiausių šiuolaikinio meno ir dokumentinio kino tendencijų – „asmeninį ir emocinį“ posūkį.

Pasak renginio iniciatorės dr. Renatos Šukaitytės, šis pokytis leido įveikti tradicinę „jausmų“ ir „žinių“ priešpriešą, paskatino kino ir meno kūrėjus kalbėti apie sudėtingus socialinius, kultūrinius, politinius klausimus emociškai paveikiai ir estetiškai patraukliai bei pasitelkiant originalias raiškos priemones.

Renginio organizatoriai tikisi, kad konferencijoje skaitomi pranešimai ir vykstančios diskusijos bus įdomūs Lietuvos meno ir mokslo bendruomenei dėl  galimybės susipažinti su plačiu ir įvairialypiu asmeninio ir eseistinio kino fenomenu, pristatomu iš tyrėjų ir kūrėjų perspektyvos, atveriančiu skirtingas nacionalines, regionines tradicijas ir subkultūrines praktikas (pavyzdžiui, Galicijos regiono dienoraštinis ir intymus kinas, Kubos revoliucinis dokumentinis kinas, slovakų ekologinės tematikos dokumentika, asmeninis Lenkijos virtualios realybės kinas ir pan).

Penny Siopis ir Laura Rascaroli

Konferencijoje plenarinius pranešimus skaitys tarptautinėje akademinėje bendruomenėje savo darbais garsi dr. Laura Rascaroli, Korko universitetinio koledžo profesorė, knygų „The Personal Camera: Subjective Cinema and the Essay Film“ (2009) ir „How the Essay Film Thinks“ (2017) autorė, ir dr. Audrius Stonys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, kino režisierius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, pelnęs ne vieną prestižinį tarptautinį apdovanojimą už savo kūrybą. Rascaroli auditoriją supažindins su iškilios pietų Afrikos menininkės Penny Siopis „stylo-caméra“ ir „kino-rašymo“ technikomis, o Stonys paaiškins, kaip kūrybinėje dokumentikoje „pamatyti tai, kas nematoma“.

Konferenciją lydi VDFF filmų programa „Asmeninės perspektyvos“. Joje pristatomi du ilgametražiai filmai – Annie Ernaux ir David Ernaux-Briot „8 mm metai“ ir Vlad Petri „Tarp dviejų revoliucijų“, taip pat P. Siopis trumpametražių filmų programa.

Konferencijos programą galima rasti čia.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Konferencija vyks anglų k.

Komentarai