fbpx
Reportažai

Vilniuje lankėsi „Maidano“ režisierius Sergejus Loznitsa

Režisierius Sergejus Loznitsa Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka
Režisierius Sergejus Loznitsa Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka
Režisierius Sergejus Loznitsa
Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka

Pirmadienį, vasario 16 dienos vakarą, į „Skalvijos“ kino teatrą susirinko gausus būrys žmonių. To priežastis – į Lietuvą atvykęs režisierius Sergejus Loznitsa, kuris pristatė savo dokumentinį filmą „Maidanas“ (Maidan, 2014). Po filmo kūrėjas nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus ir dalinosi filmavimo ypatumais. Kaip teigė Loznitsa, per visą Maidano laikotarpį jis sukaupė daugiau nei 300 valandų filmuotos medžiagos. Visos dokumentikoje skambančios dainos sklinda iš pačios Maidano aikštės. „Aš niekada negirdėjau tiek daug gilių dainų“, – kalbėjo režisierius.

Kalbėdamas apie įvykius po Maidano, Loznitsa sakė, kad, jo nuomone, turėtų būti surengtas teismas, kurio metu turėtų būti teisiami atsakingi asmenys už patį sukilimą ir žmonių mirtis jo metu. Režisierius filmuodamas ne vieną kartą stebėjosi, kodėl nei vienas policijos būrys neperėjo į sukilėlių pusę ir nepadėjo kovoti prieš neteisybę Ukrainoje.

964377

Sergejaus Loznitsos filme „Maidanas“ statiška kamera užfiksuoti 2013-2014 m. žiemos įvykiai Kijeve. Nepagražinti, kraupūs, šiurpą keliantys vaizdai parodo, kas tuo metu iš tikrųjų vyko Ukrainoje ir ką žmonėms teko iškęsti, norint nuversti tuometinę valdžią.

Akimirkos iš susitikimo

Filmo anonsas:

Komentarai