fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Vilniuje pristatytos tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ naujienos

Festivalio „Kino pavasaris“ naujienų pristatymas, Monikos Daužickaitės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ naujienų pristatymas, Monikos Daužickaitės nuotrauka
Festivalio „Kino pavasaris“ naujienų pristatymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Pirmadienio vakarą, lapkričio 17 dieną, vyko 20-tąjį gimtadienį švęsiančio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ naujienų ir per vasarą nuveiktų darbų pristatymas. Renginio svečiams buvo pristatytas naujas logotipas, vinjetė ir atnaujintas internetinis tinklalapis. Pirmaisiais „Kino pavasario“ gyvavimo metais, kaip prisiminė Vida Ramaškienė, festivalis neturėjo nei vieno iš šių dalykų. Tik 2004 metais saulutės su akiniais logotipą kartu su savo komanda sukūrė grafikos dizaineris Aidas Urbelis.

„Tai aš esu tas žmogus, kuris priverčia visus keistis“, – teigė logotipo autorius, po dešimties metų pasiūlęs jį atnaujinti, – „Laikas eina, ir dešimt metų yra gan ilgas laiko tarpas grafinio dizaino darbui, todėl praeitais metais nutarėme atsinaujinti artėjančio „Kino pavasario“ 20-mečio proga“, – toliau kalbėjo Aidas Urbelis. Naujajam logotipui autorius pasirinko šiaurietiško dizaino estetiką, kuri Europoje padės geriau atstovauti Lietuvai. Jis taip pat tikisi, kad žiūrovai priims ir greitai pripras prie naujojo „Kino pavasario“ ženklo.

Kita festivalio naujiena – nauja vinjetė, kurią pristatė jos kūrėjai režisierius Mantas Skupskelis, kompozitorius Jonas Jurkūnas ir viena iš idėjos autorių Eglė Šlipalytė. „Kadangi festivalis jau pakankamai brandus, todėl ieškojome solidesnio sprendimo vinjetei“, – teigė idėjos autorė. Jie nenorėjo naudoti kino klišių, kurios dažnai būna kitų kino festivalių vinjetėse. Idėja kilo stebint kartą metuose vykstantį varnėnų susibūrimą (angl. murmuration). Šis reiškinys juos sužavėjo ir priminė „Kino pavasarį“ tiek dėl filmų įvairovės, tiek dėl susirenkančios spalvingos publikos.

Vida Ramaškienė Festivalio „Kino pavasaris“ naujienų pristatymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Vida Ramaškienė
Festivalio „Kino pavasaris“ naujienų pristatymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Dar viena svarbi festivalio naujiena – tai internetinės svetainės atnaujinimas, kuriuo rūpinosi skaitmeninių sprendimų ekspertai „COMjaunuoliai“. Ją pristatė vienas iš kūrėjų Justinas Rastauskas. Jam buvo svarbu padaryti, kad naujoji svetainė būtų kuo geriau pasiekiama. Minimalistinis dizainas yra pritaikytas tiek kompiuteriams, tiek planšetėms bei išmaniesiems telefonams. Kiekvieną skiltį žymi vis kita spalva, tad lankytojas, dažnai besilankantis tinklapyje, galėtų atskirti, kokio tipo naujienas jis skaito. Taip pat ateityje planuojama padaryti, kad svetainėje užsiregistravęs žmogus galėtų susidaryti savo asmeninį festivalio filmų repertuarą, kurį galės išsaugoti asmeninėje paskyroje.

Džiugią „Kino pavasario naujieną“ pristatė vykdantis direktorius Algirdas Ramaška. Artėjant Kalėdoms, galėsite įsigyti „Sielos eleksyrą“, t. y. penkis abonemento bilietus kartu su specialiai dizainierio Martyno Kazimierėno festivaliui kurtu atšvaitu. „Sielos eleksyrą“ galėsite įsigyti lapkričio 21 – gruodžio 31 dienomis „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje ir Kaune bei kino teatre „Pasaka“.

Renginio metu taip pat buvo pristatytas vienas iš būsimų „Kino pavasario“ repertuaro filmų „Priešas“ (Enemy, 2013). Tai naujausias režisieriaus Deniso Villeneuve sukurtas filmas pagal Jose Saramago parašytą knygą „Antrininkas“. Jame pagrindinį vaidmenį atlieką Jake Gyllenhaalas.

Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2015 metų Kovo 19 – balandžio 2 dienomis Vilniuje ir Kaune.

Komentarai