fbpx
Kino industrija

Vilnius rudenį taps jaunų Europos kinematografininkų įkvėpimo šaltiniu

nordincubator

Vilnius – įkvepiantis miestas. Vilniuje gyvena puikūs, kūrybingi, įdomūs žmonės. Vilnius toks kinogeniškas, kad visąlaik norisi jį filmuoti. Tuo neabejoja “Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje” pirmą didelį savarankišką projektą rengiantys kinematografininkai. Savo entuziazmu jie ketina užkrėsti Šiaurės ir Baltijos jūros regiono šalių kino mokyklų studentus, jaunus profesionalus, kino menu susidomėjusius moksleivius.

Islandijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos kino jaunimas spalio pradžioje Vilniuje rinksis į kūrybines dirbtuves “Nordbaltic Incubator”. Keturiasdešimt projekto dalyvių susiburs į keturias tarptautines kūrybines komandas. Padedami įvairių kino sričių profesionalų dėstytojų, dirbtuvių dalyviai du mėnesius Lietuvos sostinėje ruoš dokumentinių filmų projektus, vystys idėjas, filmuos, montuos ir garsins savąsias Vilniaus vizijas. Lapkričio pabaigoje jie pakvies vilniečius į ilgametražio dokumentinių novelių filmo premjerą.

“Puiku, kad Vilnius šiandien, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai dienomis yra Europos politinio gyvenimo centre. Savo pirmu projektu “Nordbaltic Incubator” norime pabrėžti, kad mūsų miestas neatskiriamas nuo kūrybos, kad jis nuolat atsinaujina, yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis svajojantiems žmonėms. Mus žavi lietuvių režisierių A. Grikevičiaus, A. Matelio, R.Lileikio, Š. Barto filmai, kuriuose svarbi vilnietiška vieno ar kito laikmečio dvasia. Bet argi neįdomu sužinoti, kokį Vilnių pamatys šiandienos jaunų Europos kinematografininkų akys, kokių minčių ir idėjų mūsų miesto gyvenimas pažers jiems?” – klausia “Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus” vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė.

I.Kurklietytė, penkiolika vasarų vadovaujanti Europos kino mokyklų edukacinėms kūrybinėms dirbtuvėms Juodkrantėje “Vasaros MEDIA studija”, iš patirties žino, kad tik patys dalyviai galės nuspręsti, koks bus jų filmas ir kokį vaidmenį Vilnius atliks “Nordbaltic Incubator” juostose. “Svarbu įdomi idėja, o ne formalus filmo ir projekto temos atitikimas”, – neabejoja režisierė.

Ruošdami projektą organizatoriai bendradarbiauja su Šiaurės ir Baltijos šalių kino mokyklomis, neformalaus jaunimo ugdymo institucijomis, kino industrijos profesionalais.

“Jau spėjome įsitikinti, kad susidomėjimas projektais, siūlančiais naujas pažintis – su šalimi, miestu, nežinoma mokykla, žmonėmis – neblėsta. Pažinimas ir bus pagrindinis mūsų projekto variklis”,  –  įsitikinusi kūrybinių dirbtuvių “Nordbaltic Incubator” koordinatorė Domantė Urmonaitė.

Jos kolegė Ieva Bužinskaitė teigia, kad projekto metu vyksiantys teoriniai seminarai, mokymo ir kūrybos procesai gali būti įdomūs platesniam kino profesionalų ratui. “Sumanėme išleisti DVD formatu ne tik projekto metu sukurtus filmus, bet ir paskaitų ciklą. Vertinga patirtimi norime pasidalinti su tais kūrėjais, kurie neabejingi dokumentiniam kinui, ketina jame dirbti”, – sako projekto vadybininkė.

“Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius” yra pilnai apsirūpinęs visa projekto filmavimams ir postprodukcijai reikalinga technika, erdviose inkubatoriaus patalpose vyks  teoriniai seminarai. Pirmas kūrybines dirbtuves “Nordbaltic Incubator” remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (Rezidencijų programa) ir “Nordplus” programa.

AMII informacija

Komentarai