fbpx
Naujienos

Virtualios realybės filmą naujos kartos kino teatruose „Hexa Cinema“ pristatęs D. Ulvydas: nusiėmus VR akinius, žmonių akys žiba

Donatas Ulvydas ir Žilvinas Naujokas

Ketvirtadienį Vilniaus Paupio rajone duris atvėrė visiškai naujas patirtis pasiūlysianti virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“. Pirmoji premjera, kuri šiuo metu siūloma žiūrovams – naujausias ir unikalia 360 laipsnių kamera nufilmuotas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Aš Lietuva“.

Šiuo metu „Hexa Cinema“ jau veikia ne tik Vilniuje, bet ir Kauno „Akropolyje“ bei Klaipėdos „Kultūros fabriko“ patalpose. Netrukus į šias patirtis galės pasinerti dar ir Šiaulių bei Panevėžio žiūrovai.  Verta pabrėžti, jog juostos „Aš Lietuva“ nerodys įprasti kino teatrai. Visur bus sukurtos gamtos įkvėpto dizaino virtualios realybės peržiūrų erdvės, kuriose bus naudojamos pažangiausios pasaulyje VR technologijos.

Virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“

Filmo pristatymo renginyje Paupyje dalyvavo ir į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo vienas iš šios idėjos autorių, „LitLBaz VR Studio & Cinema“ projekto vystytojas Žilvinas Naujokas. Jis geriau žinomas kaip vienos didžiausių Baltijos šalyse kino platinimo kompanijos „ACME Film“ vienas įkūrėjų bei tokių šimtus tūkstančių žiūrovų pritraukusių lietuviškų filmų kaip „Tadas Blinda. Pradžia“, „Tarp pilkų debesų“ ir daugybės kitų prodiuseris. Taip pat vienas garsiausių Lietuvos režisierių Donatas Ulvydas bei aktorė Ilona Balsytė.

„Daug energijos ir investicijų skyrėme ne tik rodymo vietų bei lokacijų patogumui, dizainui parengti, bet ir iki pat atidarymo momento toliau tobulinome filmą-patirtį. Šalia skambančios Kipro Mašanausko muzikos ir aktorių balsų papildėme filmą erdviniu garsu. Čia dirbo vienas talentingiausių Lietuvos garso dizainerių Artūras Pugačiauskas. Kadangi kuriant juostą „Aš Lietuva“ turėjome gerokai daugiau kadrų, nei sudėjome į filmą, jau dabar dirbame su kitų projektų vystymu – jie bus skirti skirtingo amžiaus žiūrovams, nes skirsis jų žanrai bei formos“, – sakė Ž. Naujokas.

Virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“

„Pradėjus gauti pirmąsias filmą mačiusių žiūrovų reakcijas, tampa ramu, kad mums pavyko. Kai žmonės nusiima specialius akinius, jų akys žiba. Iš nuostabos, dėl naujų potyrių. Atrodo, kad jie net fiziškai pasikeičia, atsistoja nuo kėdės kitokie, tarsi būtų ką tik nusileidę parašiutu, tik mūsų kino teatro atveju tai 100 procentų saugu. Ypač smagu, kad filmą gali žiūrėti šeimos su vaikais, mažiesiems tai ir taip mėgstama šiuolaikinių technologijų pramoga, tuo pačiu ir edukacinė priemonė pamatyti Lietuvos grožį. Jaučiu, kad filmas abejingų nepalieka. Mane, kaip kūrėją, tai labai džiugina. Kol kas virtualus pasaulis įkvepia ieškoti naujų horizontų, galvoje knibžda idėjos apie naujus ir labai kitokius filmus. Nuo vaikiškų juostų iki skirtų tik suaugusiems. Tikiuosi, kad greitu metu pavyks jas įgyvendinti“, – pasakojo D. Ulvydas.

„Kai vaikystėje sapnuoji, kad atsispiri nuo žemės ir kyli, tai toks įspūdis, kad dabar pavyko. Ir pačiose gražiausiose Lietuvos vietose“, – po seanso įspūdžiais dalijosi žiūrovas.

„Per 20 minučių daug ką pamatai. Tada labai daug duoda jausmo, kokie mes turtingi esame“, – sakė žiūrovė.

„Suvokiu, kad sėdžiu ant kėdės, bet toks visiškas siurrealizmas“, – po peržiūros sakė vilnietis.

„Reikia atsigauti, net galva apsisuko. Atrodė, kad tikrai skraidau“, – potyriais džiaugėsi žiūrovė.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"