fbpx
Naujienos

Vizionierius režisierius M. Night Shyamalan didelius biudžetus iškeitė į kūrybinę laisvę

M. Night Shyamalan
Kadras iš „Senatvė“ filmavimo
Nuotrauka: Universal Pictures International

Teisinga sakyti, jog vizionierius režisierius M. Night Shyamalan ir didelio biudžeto kino hitai nebuvo patys natūraliausi bičiuliai. Nors filmų kūrėjas išgarsėjo tokiais įtempto siužeto trileriais, kaip „Šeštasis pojūtis“ (angl. „The Sixth Sense“), „Nepalaužiamasis“ (angl. „Unbreakable“) bei „Ženklai“ (angl. „Signs“), kai M. Night Shyamalan pradėjo kurti tokius didelio biudžeto filmus, kaip „Žemė – nauja pradžia“ (angl. „After Earth“) ar „Paskutinis Oro valdovas“ (angl. „The Last Airbender“), jie nebuvo taip gerai sutikti ir sulaukė nemažos kritikos.

Visai neseniai režisierius M. Night Shyamalan grįžo prie mažesnių biudžetų filmų, dirbdamas su siaubo filmais garsėjančia kino studija „Blumhouse“, sukurdamas tokius filmus, kaip „Viešnagė“ (angl. „The Visit“), „Skilimas“ (angl. „Split“) ir „Stiklas“ (angl. „Glass“) ir atrodo per naktį tapo vienu karščiausių režisierių Holivude. Ir tai tęsiasi artėjant jo būsimam paslaptingam trileriui „Senatvė“ (angl. „Old“). Filme į svajonių atostogas tropikuose atvykusi šeima netikėtai supranta, jog nuošalus paplūdimys, kuriame jie poilsiauja vos kelias valandas, juos pasendino, ir visą gyvenimą sutrumpino iki vienos dienos – režisierius ir vėl pasirinko mažesnį biudžetą ir daug didesnę kontrolę.

„Aš noriu, kad mano laisvė būtų keista.“ – sako M. Night Shyamalan.

„Aš siekiu minimalizmo, nors manęs nuolat prašo kurti didelius filmus, į ką aš atsakau: „Tu juk nenori, kad aš tai daryčiau“. –  teigia režisierius.

„Dabar kai man kažkas pasiūloma, aš paklausiu: „Koks yra mažiausias skaičius, kad turėčiau visišką laisvę sukurti šį filmą?“ – sako į kūrybinę laisvę didelius biudžetus iškeitęs režisierius. „Man asmeniškai, kurti labai mažo biudžeto filmus, kurie yra atsakas į šį laikmetį, nesukelia jokių problemų.“

Ši kūrybinė laisvė, kurią jis tiesiogiai parodo savo naujausiame projekte, trileryje „Senatvė“, jaučiasi garsiai ir aiškiai.

„Vakar „Senatvei“ gimė idėja ir tiesiog ją įgyvendinau. Tai mano filmas, aš galiu tai tiesiog padaryti.“ – sako trilerio „Senatvė“ scenarijaus autorius ir režisierius M. Night Shyamalan.

„Buvo dalykas, kurio norėjau, todėl nuskridau į Dominikos respubliką, jį nufilmavau ir įdėjau. Štai ir viskas. Galų gale įvyks tai, kad šie filmai turės savitumo.“ – mano režisierius. „Kreiva nosis, kuri padaro tave gražiu, žinai? Bent jau galėtum mane geriau įsidėmėti.“

Paslaptingas trileris „Senatvė“ Lietuvos kinuose nuo liepos 23 d.

 

Komentarai