fbpx
Naujienos

Vokietijos Liubeko kino festivalyje – šeši lietuviški filmai

Kadras iš filmo „Dvi naktys iki ryto“ LKC archyvas
Kadras iš filmo „2 naktys iki ryto“
LKC archyvas

Vokietijos mieste, Liubeke rytoj startuoja 57-asis kino festivalis „Šiaurės šalių kino dienos“. Festivalio metu bus parodytos kino juostos iš penkiolikos šalių. Lietuvai šiemet atstovauja penki lietuviški filmai bei vienas bendros gamybos vaidybinis filmas.

Vaikų ir jaunimo  filmų programoje dalyvauja režisierės Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara“, festivalio metu bus surengti du seansai. Filme pasakojama istorija apie septyniolikmetę Juliją, kurios aistrą akrobatiniams lėktuvams temdo aukščio baimė, tačiau baimę pavyksta įveikti užmezgus draugystę su mergina vardu auste. Filmo pristatyme dalyvaus aktorė Aistė Diržiūtė.

Dokumentinių filmų programoje dalyvauja ilgametražis režisierės Giedrės Žickytės filmas „Meistras ir Tatjana“ apie Vitą Luckų, maištaujantį sovietmečio fotografą-genijų ir jo meilės istoriją su Tatjana. Filmo pristatyme dalyvaus juostos režisierė. Taip pat bus parodytas dokumentinis trumpametražis režisieriaus Audriaus Antanavičiaus filmas „Mėgėjai“ apie du pagyvenusius vyrus, kurių draugystę jungia bendras domėjimasis kinu.

Du filmai pateko tarp trumpametražių filmų. Tai režisieriaus Juliaus Sičiūno filmas „Mano gyvenimo žuvis“ apie senjorų porą, gyvenančią nykų gyvenimą atokioje troboje, ir režisieriaus Daumanto Petronio filmas „Sobaka“ apie porą, kuri susipyksta nusprendusi užmigdyti savo seną šunį.

Bendros gamybos lietuvių ir suomių filmas „2 naktys iki ryto“ (rež. Mikko Kuparinen) bus pristatytas konkursinėje programoje, vaidybinių filmų kategorijoje. Juosta pasakoja apie vienos nakties nuotykį tarp dviejų nepažįstamųjų, kuris pakrypsta netikėta linkme, kai oro erdvę sudrumsčia nelauktai išsiveržusio Islandijos ugnikalnio pelenų debesis. Festivalio metu bus surengti keturi šio filmo seansai. Jis taip pat pretenduoja į pagrindinį festivalio 12,5 tūkst. eurų apdovanojimą.

Festivalyje dalyvaujantys filmai rungiasi dėl 8 apdovanojimų. Vienas jų – Baltijos šalių prizas, kuris teikiamas Lietuvos kino centro, Latvijos kino centro ir Estijos kino instituto išrinktam ilgametražiui vaidybiniam filmui.

 

 

Komentarai