fbpx
Naujienos

Vokiško kino žvaigždės šią savaitę žibės „Kine po žvaigždėmis“

Kadras iš filmo „Viskis ir degtinė“   Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Viskis ir degtinė“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Kino teatras „Pasaka“, bendrdarbiaudamas kartu su Goethe‘s institutu, kviečia į vokiško kino peržiūras šią savaitę  „Kine po žvaigždėmis“.  Žiūrovų dėmesiui bus pristatyti trys kino kritikų puikiai įvertinti filmai: „Oh Boy“, „Almanya“ ir „Viskis ir degtinė“.

Ketvirtadienio vakarą laukia susitikimas su daugiausia įvertinimų pelniusia vokiška komedija „ Oh Boy“ (rež. Jan Ole Gerster).  Kaip geriausias vokiečių filmas jis buvo įvertintas „German Independence Award“ apdovanojimuose, kur taip pat  pelnė ir žiūrovų simpatijų prizą. Seymouro Casselio premija „ Outstanding Performance apdovanojimas“ atiteko pagrindinio vaidmens atlikėjui Tomui Schillingui. Juodai balta, tragiška ir kartu juokinga istorija apie trisdešimtmečio sulaukusį Niką, kuris jau seniai metė studijas ir dienas leidžia slampinėdamas Berlyno gatvėmis. Čia jis tylomis stebi aplinkinius.  Akista su pasyvumo pasekmėmis netikėta: draugė pareiškia norinti skirtis, psichologas nustato  emocinį nestabilumą, o tėvas nutraukia pinigines injekcijas. Regis, visame mieste nebelieka kur atsigerti normalios kavos. Kai horizonte pasirodžiusi stulbinama gražuolė priverčia Niką atsigręžti į bendrą jų praeitį, dienos įvykiai pakrypsta netikėta linkme. Kaip pasikeis Niko gyvenimas sužinosite jau šio ketvirtadienio vakarą, 22.30 val.

Smagi komedija apie emigrantų dalią Vokietijoje, bei jų tapatybės paieškas jau penktadienį „Kine po žvaigždėmis“. Filmo „Almanya“ (rež. Yasemin Samdereli) istoriją šiltai ir su humoru pasakoja Huseino anūkė. 1964 m. Huseinas Jilmazas iš Turkijos atvyko į Vokietiją. Netrukus paskui jį atvažiavo žmona ir vaikai. Dabar visa giminė keliauja atostogauti į tas vietas, kur buvo jos ištakos.  „Mes turkai ar vokiečiai?“ – klausia Čenkas, nežinodamas, kaip vertinti bendramokslių pradinukų reakciją. Jis sutrikęs, mat klasėje kabančiame dideliame Europos žemėlapyje jo gimtajai Anatolijai nebeliko vietos.

2009 m. Karlovy Varuose pristatytas filmas „Viskis ir degtinė“  pelnė režisieriui Andrea Dresenui geriausio režisieriaus apdovanojimą. Komiška drama apie sudėtingo būdo aktorių Otą – garsų ir orogantišką, apsuptą moterų dėmesio ir nevengiančio papiktnaudžiauti alkoholiu. Net būdamas girtas apie kiną jis išmano daugiau nei vidutinis režisierius, filmavimo aikštelėje nurodinėjantis jam, ką daryti. Tačiau kaip jam elgtis, kai staiga filmavimo aištelėje atsiranda jo dubleris?  Lengvos ir ironiškos dramos peržiūra jau šį šeštadienį, 22.30 val. „Kine po žvaigždėmis“.

Komentarai