fbpx
Naujienos

Vos kino teatrus pasiekęs trileris „Kaliniai“ sukėlė furorą, pasaulis liaupsina Jake‘o Gylenhaalo vaidybą

Kadras iš filmo „Kaliniai“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Kaliniai“
„ACME Film“ archyvas

„Warner Bros.“ kino kompanijos trileris apie pagrobtus vaikus „Kaliniai“ (angl. „Prisoners“) savaitgalį sulaukė neįtikėtino pasisekimo – filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Hugh Jackmanas ir Jake’as Gyllenhaalas, JAV surinko solidžią 21,4 mln. JAV dolerių sumą. Dideliu atradimu kino mėgėjams tapo 32-ejų J.Gyllenhaalas, atlikęs paslaptingo detektyvo Lokio rolę.

Portalo Moviefone.com apžvalgininkų teigimu, būtent šis aktorius visuomet gali pateikti staigmenų – jis yra įkūnijęs keistuolį paauglį filme „Donis Darko“, homoseksualų kaubojų filme „Kuprotas kalnas“, veiksmo filmo herojų juostoje „Persijos princas: laiko smiltys“, o naujasis jo vaidmuo Deniso Villeneuve‘o trileryje tapo tikru jo karjeros perlu.

Interviu aktorius pasakojo, kad detektyvo Lokio rolė „Kaliniuose“ nebuvo lengva. Jo herojus užmina žiūrovams ne mažiau mįslių nei dviejų mažų mergaičių pagrobimas. Jauno vyro istoriją gaubia paslapties šydas, jis turi masonų organizacijos žiedą, nervinį tiką, o jo kūną, kaklą ir pirštus, puošia tatuiruotės, kurias jis slepia.

„Ši juosta yra apie žmogaus kovą su institucija, šiuo atveju, policija. Aš jai atstovauju, o Hugh Jackmanas yra žmogus, kovojantis už savo teises, už savo dukrą. Galiausiai supratau, kad abu herojai turi panašumų. Lokis yra buvęs nepilnamečių pataisos namuose, vadinasi, pats turi kruopelę kriminalinio proto. Manau, jis yra padaręs dalykų, kurių gali gėdytis, o tatuiruotės – viena tos nepageidaujamos istorijos dalių, tiesa, labai susijusių su filmo „Kaliniai“ scenarijumi. Jų reikšmė slapta“, – pasakojo J.Gyllenhaalas.

Anot aktoriaus, sudėtingas ir gilus personažas pažadino ir jo paties demonus. „Viso kūrybinio proceso metu vis užduodavau sau klausimus, labai gilinausi į pasakojimą, tad nenuostabu, kad kažkurią akimirką teko susidurti ir su mano vidaus demonais. Manau, taip nutiko iš dalies dėl to, kad Lokį persekiojo troškimas atrasti kitų žmonių tamsiąsias puses“, – svarstė J.Gyllenhaalas.

Netikėtų siužeto vingių kupini „Kaliniai“ sulaukė tikros kritikų liaupsių bangos, gerų įvertinimų veltui nedalijančiame portale CinemaScore.com jam skirtas „A-“ įvertinimas, Rottentomatoes.com – 78 proc. iš 100-o , Metacritic.com – 73 proc. iš 100-o, o Imdb.com net 8,4 iš 10.

Kanadiečių režisieriaus Deniso Villeneuve’o sukurto trilerio žiūrovų laukia intensyvūs išgyvenimai – bejėgiškumas, pyktis, ryžtas ir viltis lydės viso filmo metu. Lietuvos kino teatrus pasiekusio filmo „Kaliniai“ centre atsiduria tėvas, medžiotojas ir išgyvenimo meistras Keleris Doveris (akt. H.Jackmanas). Kai jo 6-metė dukra Anna dingsta, o policijos pajėgos, vadovaujamos detektyvo Lokio (akt. J.Gyllenhaalas) priverstos paleisti vienintelį įtariamąjį, Keleris praranda tikėjimą teisingumu ir nutaria pagrobėjų ieškoti pats. Beviltiškumo apakintas vyras žengia tamsiu keliu, iš kurio jis gali nė nesugrįžti.

Širdį veriantis ir dramatiškas trileris „Kaliniai“ – jau Lietuvos kino teatruose.

Įtemptas filmo „Kaliniai“ anonsas:

ACME Film informacija

Komentarai