fbpx
Naujienos

Vroclave vykstančiame Amerikos kino festivalyje pagerbtas Jonas Mekas

pokalbis
Jonas Mekas Šaltinis - deborahcoltongallery.com
Jonas Mekas
Šaltinis – deborahcoltongallery.com

Vroclave vykstančiame Amerikos kino festivalyje šiais metais „Indie žvaigždės“ (Indie Star Award) apdovanojimą nuspręsta įteikti lietuvių kilmės režisieriui Jonui Mekui. Jis filmus pradėjo kurti po Antrojo pasaulinio karo persikėlęs gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Jose jis geriausiai žinomas kaip amerikietiškojo avangardinio kino tėvas. Šalia sukurtų filmų: „Dienoraščiai, pastabos ir škicai, arba Walden“ (1969), „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (1972), režisierius Niujorke įsteigė „Filmų antologiją“ (nepriklausomo kino produkcijos archyvą) bei 1954 metais kartu su broliu Adolfu pradėjo leisti žurnalą „Film Culture“, daugiausiai rašiusį apie eksperimentinį/avangardinį kiną.

Septintą kartą vykstančiame festivalyje „Indie žvaigždės“ apdovanojimai skiriami išskirtiniams režisieriams. Jis jau gavo režisieriai: Davidas Gordonas Greenas, Halas Hartley`us, Whitas Stillmanas,  Jerras Schatzbergas ir kiti.

Amerikos kino festivalis vyksta spalio 25–30 dienomis. Festivalyje rodomi indie ir autorinio kino filmai, kurie dažniausiai nepasiekia didžiųjų Lenkijos kino teatrų. Jo metu taip pat vyksta industrijos dienos „US in Progress“, kuriose Lenkijos kino režisieriai skatinami bendradarbiauti su amerikiečių prodiuseriais.  

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai