fbpx
Festivaliai, Galerija, Reportažai, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

VTTFF’15. Paskelbti ir apdovanoti geriausi trumpametražiai filmai

„Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalio“ uždarymas
„Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalio“ uždarymas

Šeštadienio vakarą „Menų spaustuvėje“ buvo uždarytas 10-asis „Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis“. Jo metu buvo paskelbti ir keturi šio jubiliejinio festivalio nugalėtojai.

Tarptautinė komisija iš 55 festivalio konkursines programas sudariusių filmų išrinko geriausią dokumentinį, vaidybinį, animacinį ir geriausią lietuvišką filmą.

Tarptautinę žiuri sudarė trys nariai – tai kino kritikė ir žurnalistė Auksė Kancerevičiūtė, praėjusių metų festivalio nugalėtojo trumpametražio vaidybinio filmo „Švelnus lietus“ režisierius Denes Nagy ir prodiuseris, Kanų filmų festivalio trumpametražių filmų programos vienas iš sudarytojų Olivier Chantriaux.

Festivalio apdovanojimų statulėlės Festivalio archyvas
Festivalio apdovanojimų statulėlės
Festivalio archyvas

Pirmą kartą festivalio istorijoje nugalėtojai buvo apdovanoti specialiai festivaliui sukurtomis skulptoriaus Vytauto Viržbicko statulėlėmis.

Specialusis žiuri paminėjimas atiteko kroatų režisieriaus Jure Pavlović filmui „Iškyla“ (Picnic, 2015).

Kadras iš filmo „Aisa“ VTTFF archyvas
Kadras iš filmo „Aisa“
VTTFF archyvas

Už minimalizmą, kurį pasitelkiant parodomas jaunos nežinomos juodaodės merginos susidūrimas su sistema, praeinant medicininį patikrinimą, geriausio vaidybinio trumpametražio filmo prizas atiteko režisierei iš Prancūzijos Clément Tréhin-Lalanne už juostą „Aisa“ (Aissa, 2014).

Kadras iš filmo „Simfonija nr. 42“ VTTFF archyvas
Kadras iš filmo „Simfonija nr. 42“
VTTFF archyvas

Už netikėtas asociacijas, savitą siurrealistinę viziją ir efektingą animacinės technikos panaudojimą, kuris leidžia iš naujo permąstyti žmogaus ir gamtos ryšį, geriausio animacinio filmo prizas atiteko režisierei iš Vengrijos Reka Bucsi už nuotaikingą juostą „Simfonija nr. 42“ (Symphony No. 42, 2014).

Kadras iš filmo „Jei mamai negerai, niekam negerai“ VTTFF archyvas
Kadras iš filmo „Jei mamai negerai, niekam negerai“
VTTFF archyvas

Geriausio dokumentinio trumpametražio filmo prizas atiteko olandų režisierei Mea de Jong už juostą „Jei mamai negerai, niekam negerai“ (If Mama Ain’t Happy, Nobody’s Happy, 2014). Kaip paskelbdamas nugalėtoją teigė vienas iš komisijos narių Olivier Chantriaux, „tai filmas apie vienos moters autobiografiją ir apie kainą, kurią mokame už savo laisvę. Režisierei pavyko asmeninę istoriją paversti jaudinančia ir universalia.“

Nacionalinėje programoje buvo apdovanoti net du filmai.

Specialusis žiuri prizas atiteko Marijos Kavtaradzės filmui, kuris komisijos narius privertė pasijausti, lyg jie būtų dvidešimt kelių metų amžiaus, „Man dvim keli“ (2014).

Kadras iš filmo „Triukšmadarys“ „Čiobreliai“ archyvas
Kadras iš filmo „Triukšmadarys“
„Čiobreliai“ archyvas

Už įtaigiai atskleistą pavojaus laukimo temą, už atidų žvilgsnį į mus supančią tikrovę, už puikius aktorių vaidmenis ir humorą, kurio mums dažnai trūksta tiek kine, tiek gyvenime, geriausiu Nacionalinės programos filmu buvo pripažintas Karolio Kaupinio darbas „Triukšmadarys“ (2014).

Vilniuje festivalis baigsis spalio 11 d., tačiau dar galėsite trumpuosius filmus pamatyti kituose Lietuvos miestuose. Spalio 15-18 d. jie bus rodomi Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje.

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.