fbpx
Naujienos

Vyrų mados savaitėje – kino vakarai apie Yves‘ą Saint-Laurent‘ą

Kadras iš filmo „Yves Saint Laurent“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Yves Saint Laurent“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Vakar prasidėjusi „Vyrų mados savaitė“ mados gerbėjus kviečia į specialius kino seansus, kurie žiūrovus supažindins su išskirtine mados pasaulio asmenybe Yves‘u Saint-Laurent‘u. Kino teatre „Pasaka“ bus parodyti du filmai apie legendinės prancūzų stiliaus ikonos gyvenimą ir kūrybą.

Pirmosios Lietuvoje „Vyrų mados savaitės“ organizatoriai vyrų stiliaus namų „Trend Wave“ įkūrėjos Marija Palaikytė ir Julija Valiulienė bei renginių organizavimo agentūros „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas projekto rėmuose ieško sinergijos tarp meno ir mados. Menas įkvepia mados kūrėjus, pastarieji – menininkus. „Kinas – puiki galimybė supažindinti mados vartotojus su išskirtinėmis asmenybėmis, viena jų Yves ‚as Saint-Laurent‘as. Tikiuosi, kad „Vyrų mados savaitė“ ir jos programoje rodomos kino juostos įkvėps Lietuvos kino kūrėjus sukurti filmą apie Juozą Statkevičių. Neabejotinai, tai pati ryškiausia ir įtakingiausia stiliaus ikona Lietuvos istorijoje, verta ne tik pašto ženklo, bet ir gyvenimo apybraižos apie jo kūrybinius bei asmeninio gyvenimo užkulisius, kuriuos taip smalsu pamatyti daugeliui iš mūsų“, – įsitikinęs debiutinės „Vyrų mados savaitės“ Aurimas Kamantauskas.

Yves‘as Saint-Laurent’as (1936–2008) – asmenybė, verta ne vieno kino filmo. Į prancūzų stiliaus ikonos gyvenimą iš arti bandė pažvelgti daug režisierių, tačiau įtaigiausia legendinio dizainerio gyvenimo apžvalga tapo 2014 m. Kanų kino festivalyje pristatytas režisieriaus Bertrand’o Bonello filmas SEN LORANAS. STILIUS – TAI AŠ“. Šis filmas Prancūzijoje buvo pasirinktas ir kaip pretendentas į „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Vyru mados savaites organizatoriai Julija Valiuliene, Aurimas Kamantauskas Marija Palaikyte.  Vido Cerniausko foto
Vyru mados savaites organizatoriai Julija Valiuliene, Aurimas Kamantauskas Marija Palaikyte.
Vido Cerniausko foto

„Šį filmą į savo programą įtraukėme siekiant inspiruoti kūrybines paieškas, ieškant ir surandant savo stilių. „Vyrų mados savaitės“ tikslas – inicijuoti diskusijas apie vyrų stilių Lietuvoje, pasiūlyti skirtingus įkvėpimo šaltinius kur ir kaip pasisemti idėjų saviraiškai“, – sako kino programos sumanytoja Julija Valiulienė. „O tos idėjos supa mus ne tik parduotuvių vitrinose ar madų pristatymo podiumuose. Idėjos slypi visoje mus supančioje aplinkoje, tereikia gebėti į viską žvelgti plačiau ir skirti laiko sau – atrasti, kas tau patinka, o svarbiausia: labiausiai tinka. Įkvėpimo šaltiniu gali būti geras kinas, meninė instaliacija ar žinios ir patirtis, kuria pasidalinti yra pasiryžę ir mūsų projekto svečiai Danielle Cavalli, Edoardo Ciccone, Massimiliano Donnarumma. „Vyrų mados savaitėje“ jie ne tik pristatys išskirtinę parodą bei vyriškos mados kolekciją, bet ir skaitys išties ypatingo turinio paskaitas“, – antrina žinoma šalies mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė.

Filmas SEN LORANAS. STILIUS – TAI AŠpasakoja apie 7-ojo dešimtmečio pabaigą: Yves’o Saint-Laurent’o mados namai klesti, o pats dizaineris kartu su svaiginančia sėkme išgyvena nusivylimą. Atsakymų į klausimus Saint-Laurent’as ieško Paryžiaus bohemos vakarėliuose Marakeše, Warholo drobėse, Prousto knygose. Režisieriui Bertrand’ui Bonello pavyko su išskirtiniu subtilumu papasakoti ne tik unikalaus drabužių modeliuotojo istoriją, bet ir sukurti epochos portretą su jos dialogais, didžiulio užmojo pramogomis ir gebėjimu išgyventi kiekvienos gyvenimo akimirkos grožį.

Šis režisieriaus Bertrand‘o Bonello darbas po daug triukšmo sukėlusių juostų „Prisiminimai iš viešbučio” (2011) ir „Tiresia” (2003) – dar vienas užburiantis filmas-šokis. Laisvės, puošeivų ir rokenrolo dešimtmetį Bertrand’as Bonello parodo su jam būdinga elegancija ir stiliaus pojūčiu.

Antra kino juosta apie vieną svarbiausių figūrų XX a. mados istorijoje – „YVES SAINT-LAURENT. BEPROTIŠKA MEILĖ“. Poetiškai montuodamas dokumentinius kadrus savo pirmajame filme vaizdo menininkas Pierre‘as Thorettonas kuria pasakojimą apie įspūdingo ir audringo šio garsaus mados kūrėjo gyvenimo vingius, pradedant dvasiniu sukrėtimu ir depresija, kai 1960-aisiais vykstant Alžyro nepriklausomybės karui  buvo pašauktas į Prancūzijos kariuomenę, pamažu pereinant prie kertinių kūrybos momentų, visam laikui įrašiusių jo vardą į pasaulio mados istoriją.

Šiame filme režisierius leidžia pažvelgti anapus skambiausių antraščių, greta audringo profesinio gyvenimo nemažiau dėmesio skirdamas Y. S. Laurent‘o ir jo verslo bei gyvenimo partnerio Pierre‘o Bergé santykiams. Žiūrovas turi jaudinančią progą dirstelėti į ištaigingus jų namus Maroke ir Prancūzijoje (vieni jų – duoklė M. Proustui) ir įspūdingą meno kolekciją, kurioje tarp senovės Egipto meno kūrinių puikuojasi ir Warholo bei Matisse‘o darbai.

Abu filmai bus rodomi kino teatre „Pasaka“:

Vasario 13 d. 19:30 Sen Loranas. Stilius – tai aš.

Vasario 14 d. 18:30 Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė.

Vasario 19 d. 19:30 Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė.

Vasario 20 d. 18:30 Sen Loranas. Stilius – tai aš.

 

Filmo „Sen Loranas. Stilius – tai aš“ anonsas:

Filmo „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ anonsas:

„Vyrų mados savaitė“ Lietuvoje prasidėjo vasario 12 ir tęsis iki vasario 20 dienos. Lietuva pirmą kartą sulaukia pasaulinio garso mados insdustrijos žvaigždės Danielle Cavalli dėmesio, kuri ne tik atvyko į Vilnių kaip renginio garbės svečias, bet ir pristatė unikalią meninę instaliaciją „Prelude“. Danielle Cavalli ilgą laiką dirbo kūrybos direktoriumi Roberto Cavalli mados namuose, kur buvo atsakingas už vyriškos linijos kūrimą. Šiuo metu populiarus vyras yra gerai žinomo menininkų judėjimo DUSKMANN narys, o jo pagrindinė misija yra parodyti glaudų ryšį tarp mados ir šiuolaikinio meno. Kartu su bendraminčiu Edoardo Ciccone menininkai Vilniuje pristatė savo pirmąją meninę instaliaciją „Prelude“. Paroda eksponuojama naujausiame ir moderniausiame šalies verslo centre K29, įsikūrusiame Vilniuje, Konstutucijos pr. 29. Šią galimybę vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja Italų kultūros institutas, Italijos respublikos ambasada ir Vilniaus miesto savaivaldybė. Meninininkų instaliaciją nemokamai bus galima aplankyti visą iki vasario 26 dienos, darbo dienomis nuo 9 iki 20 val. Čia vyks ir kiti pagrindiniai „Vyrų mados savaitės“ renginiai – italų dizainerio Massimiliano Donnarumma kolekcijos pristatymas, Metų stilingiausių vyrų apdovanojimai, susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės su Lietuvos ir Italijos mados industrijos atstovais. Paskaitos, į kurias bilietus platina „Tiketa“, vyks vasario 20 d. Tarp pranešėjų – kvepalų kūrėjas Aistis Mickevičius, dizaineris Massimiliano Donnarumma, mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė. Paskaitą skaitys ir atidarymo parodos „Prelude“ bendraautorius, menininkų judėjimo DUSKMANN narys Eduardo Ciccone.

Projektą vainikuos Metų stilingiausių vyrų apdovanojimai. Įvariose nominacijose iš viso bus apdovanoti šeši stilingiausi vyrai. Tarp pretendentų – stilingiausi šalies verslininkai, dizaineriai, menininkai, kuriuos per pastaruosius metus stebėjo ir šiems apdovanojimams nominavo tarptautinis mados žurnalas „L‘Officiel“ ir vyrų stiliaus namai „Trend Wave“. Stilingiausią Lietuvos vyrą išrinks portalo vyriškai.lt skaitytojai. Balsavimas vykdomas iki vasario 18 d.

Pretendentai į Metų stilingiausių vyrų apdovanojimus:

Romualdas Bakutis – verslininkas

Beissoul ir Einius – elektroninės šokių muzikos atlikėjai

Naglis Bierancas – fotografas, šokėjas

Antanas Bosas – verslininkas

Linas Cicėnas–Cica – menininkas

Žilvinas Grigaitis – verslininkas

Vaclovas Gumuliauskas – modelis

Alfas Ivanauskas – kulinaras, prekės ženklo projekto „Virtuvės Mitų Griovėjai“ įkūrėjas

Gražvydas Ivaškevičius – mados industrijos atstovas

Andrius Jankauskas – drabužių salonų „Du broliai“ bendraturtis

Justinas Jarutis – muzikos grupės „Freaks On Floor“ lyderis

Algirdas Kaušpėdas – architektas, legendinės Lietuvos grupės „Antis“ lyderis.

Mantas Lesauskas – interjero detalių džentelmenams kūrėjas

Vladas Mackevičius – Maskvoje gyvenantis dailininkas

Ignas Maldžiūnas – fotografas, keliautojas

Makchu Pikchu – intelligent/pop/rock grupė

Vilmantas Marcinkevičius – vienas žymiausių Lietuvos šiuolaikinio meno atstovų.

Linas Masiokas – Mados fotografas

Jogaila Morkūnas – renginių organizatorius

Raimundas Pasternackis – kirpimo meistras.

Giedrius Paulauskas – dizaineris

Adomas Pečiukas – viešųjų ryšių konsultantas

Mantas Petruškevičius – floristas, vestuvių ir renginių stilistas, prekės ženklo „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ įkūrėjas

Sigitas Praspaliauskas – barmenas, aksesuarų kūrėjas

Saulius Prūsaitis – muzikos grupės „Happyendless“ vokalistas, TV projekto „X faktorius“ teisėjas

Vytautas Rumšas – Lietuvos teatros, kino, televizijos aktorius, TV laidų ir renginių vedėjas.

Egidijus Sidaras – Mados namų „Cantas“ dizaineris

Eugenijus Skerstonas – Socialinių mokslų daktaras, trijų albumų apie Vilniaus interjerą autorius.

Marius Stanevičius – Stilistas, batų prekių ženklo „Boc‘caro“ įkūrėjas

Juozas Statkevičius – dizaineris, teatro kostiumų dailininkas

Romas Zakarevičius – viešbučio ir restorano „Stikliai“ bendraturtis

Gabrielis Žvirblis – menininkas

Komentarai