fbpx
Reportažai

XIII lenkų kino savaitė – atidaryta

Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Kasner Aistės Simonaitytės nuotrauka
Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Kasner
Aistės Simonaitytės nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą kino teatras „Multikino“ sukvietė lenkų kino mylėtojus į Lenkų kino savaitės atidarymo vakarą. Susirinkusiems buvo pristatyta rugsėjo 6-12 dienomis vyksianti XIII lenkų kino savaitė. Festivalio atidarymo filmu šį kartą tapo režisieriaus Kamilo Polako animacinis filmas „Paskendęs Svitezio miestas“.

Pasiklausius  trimitininko Dominyko Vyšniausko, vakaras prasidėjo aktoriui Andrius Bialobžeskis skaitant Adomo Mickevičiaus baladės „Svitezis“ eiles. Būtent pagal šią baladę režisierius Kamilas Polakas sukūrė animacinį filmą „Paskendęs Svitezio miestas“ (Świteź, 2010).

Visus susirinkusiuosius sveikino Lenkijos instituto Vilniuje direktorė Malgorzata Kasner. „Nors kartoju tai kasmet, tačiau ir šių metų programa – turtinga.  Pavyko sudaryti programą, kurioje net dešimt premjerų“, –  teigė ji ir pridūrė, jog tradicija tampa ir konkursai, kuriuose galime balsuoti už labiausiai patikusius filmus ir laimėti išvyką į Lenkiją.

Kauno šokio teatro „Aura“ specialiai šiam renginiui sukūrtos choreografinės kompozicijos pagal A. Mickevičiaus baladę „Świteź“  Aistės Simonaitytės nuotrauka
Kauno šokio teatro „Aura“ specialiai šiam renginiui sukurtos choreografinės kompozicijos pagal A. Mickevičiaus baladę „Świteź“
Aistės Simonaitytės nuotrauka

Filmo režisierius Kamilas Polakas labai džiaugėsi, kad būtent jo filmas atidarė kino savaitę. „Filmas baladės skaitymu dar niekur nebuvo pristatytas, tai mane labai sujaudino“, – teigė režisierius. Filmas „Paskendęs Svitezio miestas“  buvo pastatytas prieš dvejus metus ir yra apdovanotas dvidešimčia įvairių apdovanojimų. Romantinės Adomo Mickevičiaus baladės „Svitezis“ adaptacija – istorija apie paslaptingame ežere nuskendusį užburtą viduramžių miestą.

Vakaro staigmena – Kauno šokio teatro „Aura“ specialiai šiam renginiui sukurtos choreografinės kompozicijos pagal A. Mickevičiaus baladę „Świteź“ atlikimas.  „Multikino“ scenoje išvydome ir žinomą romansų atlikėją Liubą Nazarenko bei pasveikinti atvykusį  LR kultūros viceministrą Edvardą Trusevičių, kuris džiaugėsi, kad lenkų kinas pradeda rudeninį sezoną.

„Be jūsų noro žiūrėti lenkų kiną, mes neturėtume lenkų kino savaitės“, – džiaugėsi Malgorzata Kasner.

Komentarai
Viena didesnių gyvenimo meilių atitenka kinui ir muzikai. Kaip muzika, taip ir kinas mane pasiglemžia, o tada traukia gilyn į begalines grožybes. Jei tik galėčiau - gyvenčiau kino salėse! Nešdintis bent trumpam iš savo realybės ir mėgautis kino teikiama realybe - vienas didesnių gyvenimo malonumų. Ši malonumą puikiai apibūdina Bergmanas: "Filmas kaip sapnas, filmas kaip muzika. Joks kitas menas neprasiskverbia į sąmonę taip, kaip kinas, iki pat mūsų jausmų, giliai į tamsius sielos kambarius". Jaustis dar arčiau kino ir suprasti kino kalbą geriau man leidžia entuziastinga kino mylėtojų šeima KINFO. Tai mano šiųmetis atradimas, kuriuo džiaugiuosi, ir tikiu, kad tas džiaugsmas tik stiprės, o mūsų tobulėjimas taps beribiu!