fbpx
Naujienos

Ypatingas „Sidabrinės gervės“ pasiūlymas kinomanams – vienetinė filmo „Sangailės vasara“ peržiūra

Prodiuserė Živilė Gallego LiKA archyvas
Prodiuserė Živilė Gallego
LiKA archyvas

Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ patiems tikriausiems kinomanams surengė ypatingą staigmeną. Jau šį trečiadienį rengiama šešiose kategorijose nominuoto ir Metų geriausiu filmu pretenduojančio tapti „Sangailės vasarą“ peržiūrą.

„Lietuvoje filmo premjerą surengsime tik rugpjūčio pabaigoje, o iki tol mes nusprendėme leisti su juo susipažinti ir apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laukiantiems žmonėms, išankstinio seanso metu. Tiesa, tai bus puiki proga „Sangailės vasarą“ pamatyti ir visiems Lietuvių kino akademijos (LiKA) nariams, rinksiantiems laureatus. Pripažinkime, juk filmą daug maloniau žiūrėti per didįjį ekraną, o ne kompiuteryje“, – kalbėjo filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Anot prodiuserės, pakliūti į nominantų gretas tikėjosi visa komanda. Tačiau kas galėjo nuspėti, kad filmas bus nominuotas net šešiose kategorijose?

„Tai yra didžiulis filmo įvertinimas, su juo dirbusiems žmonėms, prodiuseriams, o ypač režisierei Tai, kad jis sulaukė tokio susidomėjimo yra Alantės nuopelnas. Laimėti mes, žinoma, norime labai, bet tai, kad jau esame nominuoti – didelis pasiekimas“, – sakė ji.

Živilės teigimu, sužinojusi, apie tokią filmo sėkmę gimtojoje šalyje, Prancūzijoje gyvenanti ir kurianti režisierė Alantė Kavaitė itin apsidžiaugė.

„Alantė ne tik džiaugėsi, bet ir pajuto didžiulę atsakomybę ne tik dėl to, ką sukūrė, bet ir dėl to, ką dar sukurs. Gyvenančiam užsienyje kūrėjui, manau, yra labai svarbu būti pripažintu savoje šalyje“, – kalbėjo Ž. Gallego.

Išskirtinis seansas, kurio metu bus parodytas filmas „Sangailės vasara“ įvyks kino teatre „Skalvija“ specialioje apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantų programoje, gegužės 6 dieną, 19 val.

„Sidabrinė gervė“ nominantai – „Skalvijos ekranuose“

Aštuntuosius metus rengiami Lietuvos kino apdovanojimai šiemet surengė ir daugiau skanėstų lietuviško kino gurmanams. Kino teatre „Skalvija“ gegužės 26-30 dienomis bus rodomi ir kiti prestižinei statulėlei nominuoti filmai. Tad jei nespėjote jų pamatyti anksčiau – dabar pats metas suskubti ir šią klaidą ištaisyti.

„Savaitė iki apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ mes taip pat nusprendėme surengti visų nominuotų filmų peržiūras ir taip parodyti, kas praėjusiais metais buvo sukurta Lietuvoje. Filmus suskirstėme į kategorijas, kad žiūrovas nepasiklystų ir atėjęs pamatytų jam rūpimus, jį dominančius, jaudinančius filmus. Galbūt pirmą kartą, galbūt pasižiūrėti kokį nors filmą antrąkart“, – sakė kino teatro „Skalvija“ programų koordinatorė Austė Zdančiūtė.

Kino teatre „Skalvija“, apdonavojimų „Sidabrinė gervė“ nominantai programoje gegužės 26-30 dienomis išvysite:

26 dieną 19 val. visus Metų geriausio dokumentinio trumpametražio filmo kategorijoje nominuotus filmus, o 21 val. Ričardo Marcinkaus ir Simo Aškelavičiaus komediją „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“.

27 dieną 19 val. visus Metų geriausio studento darbo kategorijoje nominuotus filmus bei 21 val. režisieriaus Rimvydo Čekavičiaus dokumentinį filmą „Arvydas Sabonis 11“.

28 dieną 17.30 val. visus Metų geriausio trumpametražio vaidybinio filmo kategorijoje nominuotus filmus ir visus Metų geriausio animacinio filmo kategorijoje nominuotus filmus. Taip pat 19 val. jūsų laukia režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“

29 dieną 17.30 val. „Skalvijos“ kino teatras kvies visus tėvelius ir vaikus išvysti pirmą, net 6 metus kurtą ilgametražį animacinį filmą „Aukso žirgas“ (rež. Valentas Aškinis, Reinis Kalnaellis). O 19 val. stebėti 3 moterų kelionę jautriame ir šiltame dokumentiniame filme „Lida Vanda Liusia“ (rež. Julija Zubavičienė).

30 dieną 16.20 bus transliuojamas režisierių Jono Ohmano ir Vinco Sruoginio dokumentinis filmas „Nematomas frontas“, o 18 val. „Skalvija“ kviečia į nemokamą tiesioginės apdovanojimų ceremonijos „Sidabrinė gervė“ retransliaciją.

Apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ – gegužės 30 dieną, 18.30 val. tiesiogiai per LRT televiziją.

Apdovanojimų globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Sidabrinė gervė“ apdovanojimus pristato LiKA ir Lietuvos kino centras.

 

LiKA informacija.

Komentarai