fbpx
Festivaliai, Naujienos, Žiemos ekranai

„Žiemos ekranai“ iš Vilniaus kraustosi į kitus miestus

„Žiemos ekranai“ 2013 plakatas „Žiemos ekranų“ archyvas
„Žiemos ekranai“ 2013 plakatas
„Žiemos ekranų“ archyvas

Ketvirtadienį, sausio 31 d., vilniečiai turėjo paskutinę galimybę atrasti dar nematytus prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmus. Nuo vasario 1 d. ekranai keliaus po kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Alytų, Marijampolę, Šiaulius, Panevėžį ir Nidą.

Šiųmetinis festivalis pasižymėjo ypatinga žiūrovų gausa ir entuziazmu, o festivalio metu Vilniuje viešėjo rekordinis skaičius svečių. Ekscentriškas režisierius Damienas Odoulis ir charizmatiška kanadiečių aktorė Marie-Eve Nadeau pristatė savo naujausias juostas „Likęs pasaulis“ bei „Vilko turtai“. Susitikę su žiūrovais jiedu džiaugėsi, kad Lietuvoje publika ypatingai jautri net neįprastai kino kalbai, gebanti įsiklausyti į kitokį, reiklų filmą. Panašią nuomonę išsakė ir jaunasis režisierius Stéphane’as Cazes, Vilniuje pristatęs savo debiutinį filmą „Omblina“. Juostai sulaukus teigiamo žiūrovų įvertinimo, S. Cazes sakė nesitikėjęs, kad Lietuvos publika taip jautriai reaguos į filme gvildenamas temas. Susižavėjęs festivalio atmosfera liko ir ketvirtasis „Žiemos ekranų“ svečias, kino kritikas ir kino žurnalo „Cahiers du cinéma“ redaktorius, Jeanas-Philippas Tessé. Kritikas žiūrovams pristatė Rohmero retrospektyvą, jo kūrybą bei dažniausiai režisieriaus filmuose narpliojamus klausimus.

Kelionę po kitus miestus „Žiemos ekranai“ pradeda jau šiandien: festivalis pirmiausia apsilankys Kaune, kur iki vasario 5 d. truksiančią žiemos kino šventę pradės Louis-Do de Lencquesaing drama „Šuoliais“. Pajūrio gyventojai taip pat nuo šiandien turės galimybę atrasti prancūziškus filmus apie meilę: kelios Rohmero retrospektyvos juostos bus rodomos Klaipėdoje iki vasario 3 d.

Alytuje festivalis apsilankys vasario 2-3 d.: žiūrovai pamatys brolių Podalydès naujausią komediją „Sudie, Berta“ bei Damieno Odoulio juostą „Likęs pasaulis“. Šiauliuose „Žiemos ekranai“ viešės vasario 7-8 d. ir siūlys žiūrovams atrasti dvi Rohmero juostas „Rudens pasaka“ ir „Žaliasis spindulys“ bei kartu su ypatingais režisieriaus personažais paspėlioti apie žmogiškų santykių esmę ir paslaptis. Panevėžiečiai 7-8 d. festivalyje pamatys ne tik Rohmero retrospektyvos filmus, bet ir pagrindinės programos juostų, tarp kurių Anne Émond debiutinė drama „Naktis nr. 1“.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad „Žiemos ekranai“ šiemet pirmą kartą apsilankys ir Marijampolėje, kur vasario 6-8 d. žiūrovai pamatys Rohmero juostą „Pilnaties naktys“, naujausią J. Doillono žaismingą dramą „Tavo vaikas“ bei kitų pagrindinės programos filmų. Besibaigiant festivaliui organizatoriai nutarė padovanoti ir du spontaniškus kino seansus Nidos gyventojams, kurie labai laukia Rohmero juostų – žiemiškai juodai baltos „Mano naktis su Mod“ ir vasariška šiluma dvelkiančios „Vasaros pasaka“.

Komentarai