fbpx
Festivaliai, Reportažai, Žiemos ekranai

„Žiemos ekranų“ festivalyje – nuo gyvenimiškų meilės dramų iki stebuklinių pasakų

Festivalio „Žiemos ekranai“ spaudos konferencija Roko Miliaus nuotrauka
Festivalio „Žiemos ekranai“ spaudos konferencija
Roko Miliaus nuotrauka

Festivalio organizatoriai papasakojo, kuo šį kartą lepins prancūziškus filmus mėgstančius Lietuvos žiūrovus.

Devintojo frankofoniško kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai Vilniuje suksis sausio 24 d. –vasario 2 d. kino centre „Skalvija“ bei „Pasakos“ ir Šiuolaikinio meno centro kino salėse. Vėliau filmai iškeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Nidą, Palangą bei Visaginą.

Pagrindinėje programoje šiemet bus parodyta dešimt naujausių prancūzų kino filmų, dar nedemonstruotų Lietuvoje: kostiuminė drama „Violeta“, atspindinti visą Paryžiaus bohemos pasaulį, stebuklinė istorija „Tu išgydei mano sielą“ apie nepaprastų galių turintį baikerį Fredį, pasakojimas apie Afrikos realijas filme „Grigris“, politinė ir gyvenimiška drama „Žirafiada“, animacinis filmas pagal komiksų knygą „Medaus spalvos oda“ ir kt.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi sulauksiantys ypatingo svečio – gimtajame Tbilisyje (Gruzija) karjerą pradėjęs, bet vėliau į Prancūziją išvykęs režisierius Otaras Josialianis Vilniuje viešės visą savaitgalį ir pristatys savo filmus „Skalvijos“ kino centre.

Festivalio metu bus parodyti devyni O. Joselianio filmai – keturi iš gruziniškojo laikotarpio ir penki iš prancūziškojo. Režisieriaus braižas atpažįstamas ir vertinamas – natūrali gyvenimo tėkmė, lengvas požiūris, dažnai nėra vieno pagrindinio veikėjo. Žiūrint filmą svarbu įsijausti į bendrą atmosferą, dažnai vaidina neprofesionalūs aktoriai. Beje, ponas Otaras yra viešėjęs Palangoje prieš 15-a metų.

Festivalio „Žiemos ekranai“ spaudos konferencija Roko Miliaus nuotrauka
Festivalio „Žiemos ekranai“ spaudos konferencija
Roko Miliaus nuotrauka

Prancūzų institutas šiemet žymi dviejų iškilių prancūzų rašytojų – Marguerite Duras ir Romaino Gary – šimtąsias gimimo metines. Ta proga „Žiemos ekranuose“ bus parodyti trys M. Duras režisuoti filmai: „Indijos daina“ (1975), „Natali Granžė“ (1972), „Agata ir beribiai skaitymai“ (1981). Mažai yra kalbėta Lietuvoje apie M. Duras filmus. Rašytoja, nusivylusi savo kūrinių adaptacijomis kine, pati pradėjo kurti filmus. Alaino Resnais juostai „Hirosima, mano meile“ (1959) ji parašė scenarijų.

ŠMC kino salėje bus surengtas specialus seansas, skirtas R. Gary. Jo metu bus parodytas Costa Gavraso filmas „Moters šviesa“ (1979), sukurtas pagal to paties pavadinimo rašytojo romaną.

Plačiau apie festivalį www.ziemosekranai.lt

Komentarai