fbpx
Naujienos

Žinomi žmonės partizanų kovas už laisvę pagerbia nešiodami žalias juosteles

Andrius Mamontovas Filmo kūrėjų archyvas
Andrius Mamontovas
Filmo kūrėjų archyvas

Ačiūjums, Miško broliai! Ačiūužtai, kad visada buvote ir esate pasipriešinimo priespaudai simbolis. Ačiū už tai, kad pamiršęmirties baimę, kovojote užsavo žemę, jos žmones ir laisvę– pagrindinęvertybę pasaulyje. Tokiais žodžiais žinomi šalies žmonės išreiškė palaikym ąpartizanų judėjimo atminimui, ant rankos užsirišdami žalią juostelę ir paskelbdami savo nuotrauką socialiniuose tinkluose.

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis, politikai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė- Mikulėnienė, keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius, rašytojas ir žurnalistas Andrius Užkalnis, stilistė Asta Valentaitė, dizaineris Giedrius Paulauskas, didžėjus Mamania, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, muzikantas Andrius Mamontovas, radijo stoties Radiocentas komanda, daugiau nei du šimtai Lietuvos Šaulių Sąjungos narių–žalios Miško brolius palaikančios juostelės išplito milžinišku greičiu.

„Dabar tai ypačaktualu“, –savo nuotrauką komentaru papildė lektorius Paulius Kovas. „Mano senelio brolis Algirdas buvo Lietuvos partizanų Didžiosios Kovos apygardos rinktinės būrio vadas, pravarde Zubrus. Jis žuvo kaudamasis Bartkūnų kaime. Mano močiutėValerija užparamą partizanams buvo ištremta į Sibirą su dviejų metų dukra ant rankų“, –prisiminė žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas.

Padėkos Miško broliams kampaniją organizuoja filmo „Nematomas frontas“ komanda. Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Mark Johnston filmas pasakoja partizanų ir jų judėjimo lyderio Juozo Lukšos istoriją. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir nars ąatskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai. Šilumos ir asmeniškumo suteikia fatališka Juozo Lukšos ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija. Filmas, kurį drąsiai galima vadinti gyva Lietuvos istorijos pamoka, buvo puikiai įvertintas Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovųir gavo žiūroviškiausio lietuviško filmo apdovanojimą.

„Idėja palaikyti laisvę kaip pagrindinę vertybę ir padėkoti partizanams, kurie už ją kovojo, šovė po kilusio skandalo su Georgijaus juostelėmis, kurias nešioja pritariantys Rusijos agresijai prieš Ukrainą. Kaimynystėje vykstančių įvykių fone norisi visiems kartu pasakyti, kad niekas neturi teisės kėsintis įkitos šalies piliečių nepriklausomybę. Žalia juostelė– ne tik partizanų atminimo, bet ir laisvės simbolis“, –pasakoja vienas akcijos sumanytojų, filmą platinančios kompanijos „Incognito Films“ vadovas Mantvidas Žalėnas.

Žalias juosteles galima įsigyti visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose įsigyjant bilietą į filmo „Nematomas frontas“ seansą. Bilietai jau parduodami ir internetu www.forumcinemas.lt „Nematomas frontas“–kinuose nuo rugpjūčio 15 d.

Filmo anonsas:

Filmo kūrėjų informacija

Komentarai