fbpx
Naujienos

Žinomo Europos kino portalo „Film New Europe“ dėmesyje naujas A. Matelio prodiusuojamas dokumentinis filmas „Karta. EU“

Arūnas Matelis

Populiarus bei žinomas Europos kino naujienų portalas „Film New Europe“ (FNE) susidomėjo ir atkreipė dėmesį į naują režisieriaus, prodiuserio A. Matelio inicijuotą ir prodiusuojamą dokumentinį ilgametražį filmą „Karta. EU“ . Šio filmo režisieriumi A. Matelis pakvietė būti žinomą dokumentinio kino kūrėją, A. Mamontovo grupės muzikantą Eimantą Belicką. Portalas FNE pastebėjo, jog tai be galo unikalus kino projektas, kuris tęsis net 80 metų.

Režisieriaus, prodiuserio Arūno Matelio iniciatyva   2004 – aisiais kūrybinės grupės operatoriai užfiksavo 29 kūdikių gimimą. Kas keletą metų komanda sugrįždavo pas kai kuriuos herojus, o šiemet buvo atsirinkti keli, ryškiausi, unikaliausi ir jau turintys, ką pasakyti bei galintys liudyti savo pirmąjį būties etapą, herojai.

Kaip FNE portalui filmo prodiuseris Arunas Matelis sako: „Kai pradėjome šį sumanymą prieš 17 metų, pagrindinė idėja neapsiribojo naujagimių įamžinimu, o siekė kur kas ambicingesnių tikslų: atspirties tašku laikant naujosios Europos Sąjungos gimtadienį, tęsti šį dokumentinį ciklą toliau fiksuojant, kuria vaga klostysis, tą pačią dieną gimusių vaikų likimas iki pat jų gyvenimo pabaigos. Tą kartą idėja dokumentuoti naujuosius naujosios Europos gyventojus susilaukė nustebinusio tarptautinio dėmesio, kurį vienas užsienio žurnalų pavadino sunkiai įsivaizduojamu „tikru Trumano šou“. Neįtikėtina, kaip skirtingai ėmė klostytis nematoma gija – bendru gimtadieniu – suraizgytų vaikų likimai. Daugybė skirtingų istorijų, skirtingų krypčių…“

„Karta. EU“  – tai vienos kartos patyrimų, ieškojimų ir klajonių dokumentinio kino žemėlapis. Jį pradedame kurti, kai vaikai sulaukia pilnametystės. Tai labai svarbus metas tiek jaunuoliams, tiek jų tėvams, taip pat, labai pribrendęs laikas mums – šio filmo kūrybinei grupei.

Eimantas Belickas

Filmo režisierius Eimantas Belickas kalbinamas FNE sako: „Pirmieji filmavimai buvo stebėjimas ir pažintis. Mes išliekam stebėtojais ir stengiamės maksimaliai prisiartinti prie mūsų herojų bei susilieti su jų kasdienybe. Be to, mūsų herojai tapo pilnamečiais ir gali patys brandžiai vertinti ir apmąstyti savo patirtis, todėl bus labai įdomios jų pačių mintys. Įdomu bus pastebėti ir santykius su jų tėvais – karta, kuri gimė dar visai kitoje sąjungoje ir atsinešė iš ten savo baimes bei neužtikrintumą. Ar pavyko šiai – naujai kartai išvengti tokios įtakos, o gal jie dabar padeda savo tėvams atsikratyti sovietinių „baubukų”? ”.

„Dabar mes pradedame pirmąją dalį, kuri apims įvykius nuo vaiko gimimo iki 18 metų. Nuo vilties Europoje iki Ukrainos karo aidų. Seksime šiuos charakterius, tuometinius vaikus bei visą likusį gyvenimą.  Kita filmo dalis planuojama po 7 – erių metų.“ – šia A. Matelio citata FilmNewEurope.com straipsnio autorius Alexander Gabelia baigia straipsnį.

Filmą kuria – „Studio Nominum” bendradarbiaudama su “Kino Kontora”, prodiuseriai – Arūnas Matelis ir Algimantė Matelienė, asocijuotas prodiuseris Žydrūnas Gaudiešius, režisierius Eimantas Belickas, scenarijaus autoriai Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė, Algimantė Matelienė, Operatorius Algirdas Vaičaitis.  

Komentarai