fbpx
Naujienos

Žiūrovų simpatijų prizą pelnęs dokumentinis filmas „Jaunoji Baltarusija“: kaip kovoti už laisvą tėvynę, kai esi už jos ribų?

Kadras iš dokumentinio filmo „Jaunoji Baltarusija“
„Superwizjer“ žurnalistų komandos archyvas

Praėjus daugiau nei dviem metams po 2020 m. protestų, jaunoji baltarusių karta vis dar puoselėja viltis, kad šalis gali būti demokratiška. Lenkų žurnalistų dokumentinis filmas „Jaunoji Baltarusija“ gvildena kiekvienam šalies jaunosios kartos atstovui rūpimus laisvės, demokratijos ir saviraiškos klausimus, o žiūrovus verčia spėlioti, ar jie ras jėgų kovoti toliau?

„Viskas, ko mums reikia – laisvė“, – sako vienas filmo pasakotojų. Dokumentinėje juostoje „Jaunoji Baltarusija“ sutelpa tūkstančių jaunosios kartos baltarusių išgyvenimai ir jausmai. Vis dar traumuojančius prisiminimus apie išgyventas režimo represijas keičia ilgesys ir noras sugrįžti į normalų gyvenimą.

Laisvės troškimas – bene kiekvienam žiūrovui pažįstamas jausmas. Tai įrodo ir praėjusį gruodį tarptautiniame Varšuvos dokumentinio kino festivalyje „Watch Docs“ įvykusi filmo premjera, pelniusi jam žiūrovų simpatijų prizą.

Pirmąjį „Superwizjer“ žurnalistų komandos iš kaimyninės Lenkijos dokumentinį filmą „Jaunoji Baltarusija“ Lietuvos žiūrovai jau gali peržiūrėti „discovery+“ platformoje. Ji Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją bei „MEGOGO“.

Priversti emigruoti, tačiau nepasidavę

Dokumentiniame filme „Jaunoji Baltarusija“ vaizduojami jaunų baltarusių, kurie po 2020 m. rudenį įvykusių protestų prieš A. Lukašenkos režimą ir suklastotus prezidento rinkimus pasitraukė iš šalies, istorija. Nepaisant pasitraukimo, jų kova kitais būdais tęsiasi iki šiol.

Vienas jų – opozicinio „Nexta“ kanalo laidų vedėjas Andrejus, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Lenkijoje. Nors kaimyninėje šalyje vaikinas gali gyventi laisvą gyvenimą, pilną hiphopo, tatuiruočių ir vakarėlių, kasdien skaitant naujienas iš namų Andrejų apima nostalgija ir beviltiškumo jausmas.

Ar jaunų baltarusių karta, patyrusi represijas dėl laisvos tėvynės siekio, ras jėgų ir toliau kovoti už demokratiją? Kaip jų požiūrį pakeis karas Ukrainoje, kurį kursto ir jų tėvynainiai?

„Daugelis jaunų, savo gimtinę palikusių ir prieglobstį Lenkijoje radusių baltarusių susiduria su išskirtine dilema. Kaip galima kovoti už laisvą tėvynę net tada, kai esi iš jos ištremtas? Siekėme, kad šis dokumentinis filmas taptų stulbinančiu kovos už tiesą ir prieš diktatūrą paveikslu, o kartu ir brendimo, stabilumo paieškų ir užslėptų aistrų puoselėjimo kupina istorija. Juk kartais temos, kurias nagrinėjame, reikalauja daugiau dėmesio nei įprastas tekstas “, – sako filmo prodiuseris Jaroslavas Jabrzykas.

Įvertinti lenkų kūrėjų darbą – naująjį dokumentinį filmą „Jaunoji Baltarusija“ – jau dabar galima „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją bei „MEGOGO“.

 

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Komentarai