fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Žudymo aktas / The Act of Killing, 2012

Dokumentinis režisierių Joshua Oppenheimerio, Christine Cynn (ir savo vardo neskelbiančio bendraautorio)  filmas „Žudymo aktas“ („The Act of Killing“)  sukurtas remiant danų, britų ir norvegų kino kompanijoms. Vykdomieji filmo prodiuseriai –  Werneris  Herzogas, Errolas Morrisas, Joramas ten Brink ir  Andre Singeris.

„Žudymo aktas“ netradiciniu būdu pasakoja menkai kam girdėtą 1965-1966 metais Indonezijoje vykusį įtariamų komunistų genocidą, kurio metu buvo išžudyta virš milijonas gyventojų. Keisčiausia, jog filme pagrindinį vaidmenį atliekantys žudikai gangsteriai Anwaras Congo ir  Adi Zulkadry Indonezijoje vis dar laikomi didvyriais. Jie visiškai nesipirešino bei nesikuklino prieš kameras pasakodami savo kraupius nusikaltimus. Ir ne tik pasakojo, bet ir pasirinkdami savo mėgstamas kino temas ir herojus juos atkartojo.

„Žudymo aktas“ ne vieno kino kritiko ir filmų režisieriaus buvo pavadintas geriausiu 2013 metų filmu ir ne veltui – labai retai kurie dokumentiniai filmai apie genocidą siekia ne tik konstatuoti faktą, bet ir neteisiant įsibrauti į žudikų sąmonę. Beje, filmas iš įvairių pasaulio kino festivalių susišlavė daugiau nei 25 apdovanojimus.

Režisieriai:  Joshua Oppenheimeris, Christine Cynn
 Pasaulinė premjera – 2012 m. lapkričio 8 d.
 Premjera Lietuvoje – 2013 metų „Scanoramoje“
 Žanras –  dokumentinis filmas

Komentarai