fbpx
Naujienos

Žymūs užsienio specialistai atskleis pradedantiesiems kino kūrėjams scenarijaus rašymo paslaptis

„Kuriam kiną!“ 2013 „Ironcat“ archyvas
„Kuriam kiną!“ 2013
„Ironcat“ archyvas

Antrus metus gyvuojantis projektas „Kuriam kiną!“ pristato vaizdo pamokas, kuriose, visiems pradedantiems kurti kiną, patarimus dalija Lietuvos ir užsienio specialistai. Kartu su vaizdo pamokomis skelbiamame konkurse jaunieji kūrėjai kviečiami kurti trumpus filmus ir laimėti puikių prizų.

„Kuriam kiną!“ skirtas jauniems (14-35 m.), neprofesionaliems kino kūrėjams, siekiantiems pradėti kurti kiną, tobulinti savo įgūdžius ir norintiems pristatyti savo kūrinius platesnei auditorijai. Tereikia, pagavus įkvėpimą, pradėti kurti ir užregistruoti savo filmą projekto puslapyje kuriamkina.lt.

Savo patirtimi ir patarimais su pradedančiais kurti kiną dalijosi režisierė Kristina Buožytė, aktorė Jurgita Jutaitė, kiti kino režisieriai, scenaristai ir kritikai. Taip pat du specialistai iš Didžiosios Britanijos – scenarijaus dėstytojas, 9 filmų autorius Janas Fleischeris ir scenarijaus konsultantė, BAFTA komisijos narė Angeli McFarlane.

„Siekiame, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau ne tik norinčių, bet ir gebančių kurti kokybišką kiną. Vieša paslaptis, kad lietuviškame kino pasaulyje vis dar labai trūksta įdomių ir profesionalių scenarijų. Todėl tikimės, kad mūsų projekto dalyviai ir toliau gilins savo žinias ir ateityje turėsime puikių specialistų. Taip pat kino kūrimas naudingas visiems jauniems žmonėms. Filmuojant filmą nori nenori tenka išmokti dirbti komandoje“, – pasakoja vienas iš projekto kūrėjų Tadas Bojarskas.

Projekto dalyviai iki gruodžio 15 d. turi atsiųsti iki 5 minučių, niekur anksčiau nepublikuotą kino filmą, kuris turėtų siužetą ir personažus. Konkursiniam darbui netaikomi techniniai reikalavimai, filmas gali būti sukurtas naudojant tiek profesionalią įrangą, tiek mobilų telefoną. Sudaryta komisija atrinks 5 konkurso finalininkus, iš kurių nugalėtojus išrinks žiūrovai. Priziniame fonde laimėtojų laukia vaizdo kamera GoPro HERO3 SILVER, mokomųjų knygų apie kino kūrimą rinkinys ir vertinga DVD filmų kolekcija.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

„Ironcat“ informacija

 

Komentarai