fbpx
1 Rekomenduojame, Naujienos

10 laukiamiausių sausio filmų kine

2025 -ieji  metai kino teatrų lankytojams prasideda ypač stipriai. Jau dabar kino repertuaruose galima rasti tokių filmų, kaip užburiantį ir viską aplink pamiršti leidžiantį miuziklą „Piktoji“ (Wicked), Paolo Sorentino naujausią filmą „Partenopė“ (Parthenope) ar Almadovaro paskutinį darbą „Už gretimų durų“ (The Room Next Door). Be šių jau paminėtų filmų visą sausio mėnesį repertuaras pasipildys ypač laukiamais ir įdomiais kino projektais. Iš visų būsimų filmų atrinkau 10, kurie tikrai manau yra verti peržiūros kine. 

Nosferatu“ Rež. Robert Eggers

Kadras iš filmo „Nosferatu“

Jau nuo sausio 2 d. bus galima išvysti daugelio ilgai lauktą gotikinį siaubo filmą „Nosferatu“. Režisierius Robertas Eggersas kino žiūrovus sužavėjęs tokiais filmais kaip „Švyturys“ (The Lighthouse), „Ragana“ (The VVitch: A New-England Folktale) ir „Vikingas“ (The Northman) šiais metais grįžta į kino ekranus su tyliosios kino klasikos, sukurtos 1922 metais  „Nosferatu: siaubo simfonija“ (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens), perdirbiniu.

Robertas Eggersas šį filmą planavo net nuo 2015 metų ir norėjo, kad tai būtų jo antrasis pilnametražis darbas, tačiau visgi šį projektą teko atidėti. Galiausiai 2022 m. buvo patvirtinti aktoriai Lily Rose-Depp ir Billas Skarsgårdas, o filmavimai įvyko 2023 metų pradžioje. Režisierius apie šį savo passion project išsamiai po seanso aptaria „Linkolno centro“ interviu:

O tie, kas dar nėra matę F.W. Murnau filmo „Nosferatu: siaubo simfonija“, turėtų suklusti, nes vasario 8 d. vyks specialus seansas Muzika + Kinas: Attila Csiha, kurio metu filmas bus įgarsinamas gyvai. Jei renginys nedomina, bet filmą pamatyti norite, tai jį šiuo metu galima rasti Žmonės Cinema platformoje. Plačiau apie apie F. W. Murnau „Nosferatu: siaubo simfonija“ kviečiame skaityti Dmitrij Gluševskij straipsnį.

„Emilija Perez“ (Emilia Perez) Rež. Jacques Audiard

Kadras iš filmo „Emilija Perez“

Kita labai laukiama premjera jau nuo pat Kanų kino festivalio yra „Emilija Perez“. Šis filmas gruodžio mėnesį susirinko visus pagrindinius Europos kino akademijos apdovanojimus, 2024 metais Kanų festivalyje laimėjo Žiuri prizą, o geriausios aktorės kategorijoje buvo įvertintos visas aktorių ansamblis, kurį sudaro: Zoe Saldana, Selena Gomez, Karla Sofía Gascón ir Adriana Paz. Filmas yra nominuotas 11-ai „Auksinių gaublių“ ir dabar tikrai laukia „Oskarų“ nominacijų paskelbimo.

Šio filmo režisierius Jacques’as Audiardas žiūrovams geriausiai turėtų būti pažįstamai iš filmų „Kaulai ir rūdys“ (De rouille et d’os), „Pranašas“ (Un prophète) ar „Dypanas“ (Dheepan), kurie ankstesniais metais buvo rodyti Lietuvoje kino festivaliuose.

Prancūzų režisierius ėmesi nelengvo iššūkio ir sukūrė istoriją apie keturias moteris, siekiančias susikurti sėkmingą ir laimingą gyvenimą Meksikoje, tačiau jų kelyje yra ne vienas iššūkis. Kadangi filmo veiksmas vyskta Meksikoje, visos filmo dainos yra atliekamos ispanų kalba apie tai, kiek ir kokių vertėjų dalyvavo filmavimo procese pasakoja viena iš filmo aktorių Selena Gomez „Variety“ interviu su aktore Saoirse Ronan*.

Įspūdingas miuziklas, kuris arba labai sužavi, arba labai nuvilia, bet žiūrovų abejingų tikrai nepalieka.

Specialus šio filmo seansas jau sausio 9 d., o jame filmą pristatys Ramūnas Zilnys.  

*Saoirse Ronan pasakoja apie savo vaidmenis filmuose „The Outrun“ ir „Blitz“, jų premjerų datos Lietuvoje kol kas nėra nepaskelbtos, tačiau Blitz galima išvysti Apple TV+.

„Pietinia kronikas“ Rež. Ignas Miškinis

Kadras iš filmo „Pietinia Kronikas“

Ir visgi labiausiai sausio mėnesį laukiama premjera yra režisieriaus Igno Miškinio „Pietinia kronikos“, tai to paties pavadinimo Rimanto Kmitos knygos ekranizacija.

Jau ne vieną festivalį apkeliavęs filmas yra pelnęs Geriausio Baltijos šalių filmo apdovanojimą 2024 metų Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“.

Filmas persmelktas 90-tųjų dvasios pasakoja apie draugus ir jų nuotykius Šiaulių Pietiniam rajone. Filmas sužavi savo atkurtu laikmečio autentiškumu, aktorių vaidyba ir yra prisotintas dokumentinių kadrų įspūdžiui sustiprinti. 

Bilietus į išankstinius seansus jau galima įsigyti, taip pat dar galite spėti ir perskaityti ar paklaustyti ir knygą, kurios tęsinį šiuo metu kuria Rimantas Kmita.

O kad laukti būtų smagiau, galite pradėti klausyti muzikinio takelio jau dabar:

 

„Tikras skausmas“ (A Real Pain) Rež. Jesse Eisenberg

Kadras iš filmo „Tikras skausmas“

 Jesse’s Eisenbergas tikrai yra geriau žinomas kaip tokių filmų – „Socialinis tinklas“ (The Social Network) ar „Zombių žemė“ (Zombieland) – aktorius, tačiau jis šiemet pristato savo antrą režisūrinį filmą „Tikras skausmas“. Jis taip yra ir šio filmo scenarijaus autorius.

Jame pasakojama apie du labai skirtingus pusbrolius, kurie norėdami pagerbti savo močiutės atminimą keliauja į Lenkiją. Istorija yra labai asmeniška režisieriui, nes paremta jo prosenelės išgyvenimais ir jų draugų pasakojimais

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka pats Jesse’s Eisenbergas, o jo pusbrolį vadinimą Kieranas Culcinas, kuris geriausiai žinomas dėl savo vaidmens seriale „Palikimas“ (Succession) ir filme „Igbis išvažiuoja“ (Iggby Goes Down).

Šioje labai trumpoje ir juokingoje ištraukoje iš „The Graham Norton Show“ K. Culcinas pasakoje, kaip J. Eisenbergas jį pasirinko pagrindiniam vaidmeniui:

Filmas kinuose pasirodys sausio 17 d.

„Gera mergaitė“ (Babygirl) Rež. Halina Reijn

Kadras iš filmo „Gera mergaitė“
„Kino Pavasaris Distribution“

Neabejotinai viena labiausiai intriguojančių sausio premjerų yra studijos „A24“ pristatomas režisierės Halina Reijn filmas „Gera mergaitė“.

Pagrindinė herojė Romy – įmonės vadovė, žmona ir mama – užmezga erotiška ir intriguojantį romaną su daug jausneniu įmonės praktikantu Samueliu.

Galbūt šis aprašymas daugelio ir neužkabintų ateiti iki kino salės, bet pagridinius vaidmenis filme atlieka puikiai visiems pažįstama Nicole Kidman ir daug žadančią karjerą kuriantis Harris Dickinsonas geriausiai žinomas dėl savo vaidmenų „Liūdesio trikampis“ (Triangle of Sadness) ir „Ten, kur gieda vėžiai“ (Where the Crawdads Sing).

Interviu su „British GQ“ N. Kidman ne tik papasakojo apie svarbiausius savo karjeros vaidmenis, bet ir kodėl nusprendė vaidinti filme „Gera mergaitė“:

Filmas kino teatruose nuo sausio 10 d., bet jau galima įsigyti bilietus į išankstinius seansus.

„Aistrų virtuvė“ (La Cocina) Rež. Alonso Ruizpalacios

Kadras iš filmo „Aistrų virtuvė“

Juodai balta Meksikos režisieriaus Alonso Ruizpalacios  filmas „Aistrų virtuvė“ kvies pasinerti į Niujorko restorano užkulisius. 

Filmas pastatytas pagal 1957 m. Arnoldo Weskerio pjesę „Virtuvė“ ir  buvo rodytas 2024 metų Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje, o vieną iš pagrindinių vaidmenų atlieka Rooney Mara.  Dramos veiksmas nukelia į Niujorko centre veikiančio restorano užkulisius. 

Režisierius šiame interviu pasakoja apei filmą ir kodėl darbas virtuvėje primena vienos didelės mašinos veikimą:

Filmą kine galima išvysti nuo sausio 3 d.

„Tokie smulkūs dalykai“ (Small Things Like These) Rež. Tim Mielants

Kadras iš filmo „Tokie smulkūs dalykai“

Parindinis filmo „Tokie smulkūs dalykai“ magnetas kinomanams žinoma yra pernai „Oskarą“ pelnęs aktorius Cillianas Murphy’s, kuris beje šįkart tapo ir filmo prodiuseriu. Jį pamatyti ekrane, visai nesvarbu – dideliame ar mažesniame, visada yra šventė. Visiems tiems, kurie laukia „Birmingemo gauja“ (Peaky Blinders) ar „20 metai po“ (20 years later…) projektų, puiki proga išsvysti C. Murphy kitokiame vaidmenyje.

Pats filmas yra Claire Keegan knygos tokiu pat pavadinimu ekranizacija. Knyga 2022 metais laimėjo „Orwelo apdovanojimą“. Knygą galite įsigyti čia.

Istorija pasakoja apie penkių dukrų tėvą, sunkiai dirbantį prieš Kalėdas. Tai pasakojimas apie kasdienius herojus ir sudėtingus jų sprendimus, tačiau yra prisotintas vilties.

Kodėl ėmesi šio projekto pasakoja pats aktorius:

„Better Man: Robbie Williams istorija“ (Better Man) Rež. Michael Gracey

Kadras iš filmo „Better Man: Robbie Williams istorija“

O jeigu jau dabar laukiate nesulaukiate rugpjūčio 1 d. vyksiančio Robbie Williamso koncerto Kaune, tai tikrai privalote pamatyti jo biografinį filmą.

Michaelas Gracey sukūrė miuziklą „Didysis šou meistras“ (The Greatest Showman), dar yra režisavęs dokumentinį filmą apie atlikėją Pink. 

Tikriausiai pats keisčiausias ir netikėčiausias sprendimas – Robbie Williamsas šiame filme vaidina CGI sukurta beždžionė. Kaip čia taip nutiko ir kodėl, pasakoja pats dainininkas:

Filmas kino teatruose nuo sausio 17 d. Bilietus į išansktinius seansus galima įsigyti jau dabar.

„Meškiukas Padingtonas: nuotykiai Peru“ (Paddington in Peru) Rež. Dougal Wilson

Kadras iš filmo „Meškiukas Padingtonas: nuotykiai Peru“

Negalima pamiršti, kad į ekranus šį mėnesį sugrįš ir Meškiukas Padingtonas su jau trečiu šios serijos filmu. Tie, kas žiūrėjo pirmąsias dvi dalis, tikrai laukia ir šio.  Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad šį kartą į režisieriaus kėdę atsisėdo Daugalas Wilsonas, o ne pirmų dviejų dalių autorius Paulas Kingas.

Bet pagrindiniai aktoriai sugrįžta ir dar atsiranda naujų.

Apie šio filmo užkulisius pasakoja aktoriai Olivia Colman, Antonio Banderasas, Benas Whishaw ir kiti:

Smagus nuotykių filmas skirtas visai šeimai nuo sausio 24 d.

„Konklava“ (Conclave) Rež. Edward Berger

Kadras iš filmo „Konklava“

Pačią paskutinę sausio mėnesio dieną sulauksime naujausio režisieriaus Edwardo Bergerio („Vakarų fronte nieko naujo“ (Im Westen nichts Neues) filmo „Konklava“.

Apie naujo popiežiaus rinkimus ir tikėjimo iššūkius pasakojantį filmo scenarijų parašė Peteris Straughanas („Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas“ (Tinker Tailor Soldier Spy), „Frenkas“ (Frank) ir kt. autorius) pagal to paties pavadinimo Roberto Harriso knygą. Šio autoriaus pavardės užteko įtikinti, kad projektu susidomėtų Edwardas Bergeris. 

Pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai Ralphas Fiennesas, Stanley Tucci ir Isabella Rossellini, kurie ir pasakoja apie filmavimo užkulisius:

  Filmas kino teatruose pasirodys sausio 31 d.

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.