fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai

Siaubo filmai. Top 7

Kadras iš filmo „Egzorcistas“ Šaltinis - thatwasabitmental.com
Kadras iš filmo „Egzorcistas“
Šaltinis – thatwasabitmental.com

Nieko nėra baisiau už gyvenimą – kada nors taip pasakysite, ar jau esate tai pasakę. Kad pabėgtume nuo realybės, ką darome? Žiūrime filmus! O geriausiai pabėgti nuo visko padeda siaubas, nes jis užvaldo ir nepaleidžia. Bu! Kokie gi siaubo filmai vieni geriausių?

1. „Egzorcistas“ (The Exorcist), 1973 m., rež. William Friedkin

Šį topą privalu pradėti vienu geriausių siaubo filmu kino istorijoje. Siužetas – labai baisus, nes tikras. Iš tikrųjų. Rimtai. Na, bent jau taip sakoma. Čia yra visi labiausiai įbauginantys siaubo elementai: mergaitė, kunigas, demonas, verkianti mama, šlapimas. Žiūrėkite žvakių šviesoje, sako, padeda.

TAIP PAT KVIEČIAME SKAITYTI: TOP 7. FILMAI APIE VAIDUOKLIUS

2. „Baubas“ (Вий), 1970 m., rež. Konstantin Ershov, Georgi Kropachyov

Tai jau klasikų klasika. Šis filmas privertė pagaugais nueiti mūsų senelių ir tėvų nugaras. Dabar gal viskas atrodys šiek tiek juokingai, bet, jei nusiimsite vartotojiškumo ir masinės industrijos uždėtus akinius, pamatysite gilesnę ir baisesnę prasmę. Sėkmės.

3. „Kubas“ (Cube), 1997 m., rež. Vincenzo Natali

Visada baisu pabusti ne savo lovoje, ne savo kambaryje, ne savo kūne. Šiame filme tikroviškai, makabriškai ir su pasimėgavimu žaidžiama žmogiškomis baimėmis. Galima sakyti, kad čia tikrinamas herojų žmogiškumas. Nieko nėra baisiau, nei suvokti, kad lemiamą akimirką gali tapti žudiku, ar ne? Beje, pasvarstymui, ką reiškia lemiama akimirka?

4. „Tamsa“ (Darkness), 2002 m., rež. Jaume Balagueró

Daug siaubo filmų kuriama apie namus, kurie yra apsėsti senųjų savininkų, apie jautrius vyrus, kurie neatlaikę nežinia kokio spaudimo pradeda žudyti. Bet šis filmas kažkuo kitoks: klampesnis, juodesnis. Būtinai išjunkite šviesą, pažadame, kad kitą kartą, kai dings elektra, nebus taip juokinga…

5. „Švytėjimas“ (The Shining), 1980 m., rež. Stanley Kubrick

Kaip gi siaubo filmų topas be literatūros siaubo žanro korifėjaus Stepheno Kingo ekranizacijos? Tik, deja, šioje juostoje labai mažai knygos siužetinių linijų. Bet gal ir gerai, laimės visi: ir skaitę, ir neskaitę. Jame siaubinga tai, kad baisiausi dalykai yra tarsi visiškai negąsdinantys, buitiški. Muzika, kameros rakursai, pauzės, statiški vaizdai, gamta – viskas… „All work and no play makes Jack a dull boy.“

6. „Kruvinosios skerdynės Teksase“ (The Texas Chain Saw Massacre), 1974 m., rež. Tobe Hooper

Negali būti jokio siaubo filmų topo bent be vieno žudiko maniako. Šį kartą pasirinktas vienas garsiausių, su ledo ritulininko kauke. Tai filmas – pradžių pradžia, po kelių dešimtmečių leisianti išgyventi mažo biudžeto siaubo filmus kursiantiems dar nesubrendusiems jaunuoliams.

7. „Aukos“ (Martyrs), 2008 m., rež. Pascal Laugier

Šį topą baigiame galingai. Būkite pasiruošę. Čia daug ne tik fizinio, bet ir psichologinio smurto, kuris, nori-nenori, išlenda iš ekrano ir paliečia tave. Tai istorija apie fanatizmą, tikėjimą ir stiprybę. Kaip tai vyksta juostoje – pamatysite, jei… sugebėsite pažiūrėti filmą iki galo.

O kokie siaubo filmai patinka Jums?

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.