fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai

Top 7. Filmai apie studentus

Kadras iš filmo „Gyvulių namai“, Šaltinis - crashburndotcom.files.wordpress.com
Kadras iš filmo „Gyvulių namai“, Šaltinis - crashburndotcom.files.wordpress.com
Kadras iš filmo „Gyvulių namai“
Šaltinis – crashburndotcom.files.wordpress.com

Pavadinimas kaip ir pasako viską. Nors studentas turėtų žinoti, kad plikas faktas nepasako nieko. Neigiu pati save? Tai dar vienas studentiško gyvenimo aspektas (atsiminkite, kaip būna, kai šneki ir matai dėstytojo reakciją, jog „šneki visiškai ne į temą“, tuomet paneigti savo mintis ir argumentus – vieni juokai).

Šį kartą filmų septintukas susideda iš įvairių filmų apie studentus, studentišką gyvenimą. O ką tai reiškia? Priešinimasis, draugystė, vakarėliai, baimės, priešai, idėjos, bemiegės naktys, jaunystė, drąsa, hm…. kas dar? Grožis! Kaip gi be jo. Tikimės, kas būtent šis sąrašas ne tik pasiūlys įdomių filmų vakarui prieš egzaminą, bet ir įkvėps kam nors: gyvenimo pokyčiui, rašto darbui (chi chi)….
Taigi įkvepiančio žiūrėjimo ir pradedam.

1. „Svajotojai“ (The Dreamers, 2003 m., rež. Bernardo Bertolucci)

Jei jau pradedam sąrašą, tai tokiu filmu, kuriame užfiksuota ta tikroji jaunystės dvasia. Filme pasakojama apie studentus: mąstančius, ieškančius, nevaikštančius į paskaitas, beprotiškai daug žinančius, besidominčius. Tai tik labai menki apibūdinimai. Tai, ką pamatysite ir pajausite „Svajotojuose“, neaprašoma ir nenusakoma, kaip ir jaunystė, ir būtent studentiškas gyvenimas, kuomet tu ieškai savęs savyje, tarp kitų ir visuomenėje, nebijai priešintis (filme labai svarbus ir studentų revoliucijos, pasipriešinimo momentas). Tad tie, kurie nematėte filmo ir norite įsikvėpti tikra, sena studentiška dvasia (o gal tiesiog suprasti, kas ta studentiška dvasia), pradėkite nuo šio filmo.

2. „Užsispyrusi blondinė“ (Legally Blonde, 2001 m., rež. Robert Luketic)

Filmas, kuris privers šypsotis. Taip, jis rožinis, šviesus, bet tikrai ne paviršutiniškas, kokia iš pažiūros gali atrodyti blondinė. Tikriems studentams, manau, visada žavu žiūrėti filmus, kuriuose bemiegės naktys, stalai, apkrauti knygomis atrodo tokie romantiški, lengvi ir be pasekmių. Cha!

Istorija patiks ir tiems, kurie įstoję jaučiatės „ne savoje vietoje“. Šio filmo pagrindinė herojė taip pat įstojo ne ten, „kur nori“, bet ten, kur vedė meilė (buvusi meilė), ir koks finalas? Pažiūrėkite.

P. S. Panašią istoriją galite rasti ir filme „Oksfordo bliuzas“ (Oxford Blues, 1984 m., rež. Robert Boris)

3. „Tezė“ (Tesis/Thesis, 1996 m., rež. Alejandro Amenábar)

Šis filmas galėtų būti mokomoji priemonė, kaip įbauginti studentus, kad jie mokytųsi. O jei rimtai – kaip gi studentiškas gyvenimas be siaubo filmo ir… alaus (?). Kuo mirtis ir smurtas mus taip žavi? Filmo pagrindinė herojė Angela bando tai aiškintis, tačiau atranda daug daugiau nei tikėjosi. Studentės mokslinio straipsnio tema tampa siaubo trileriu, o ar taip nebūna ir Jums?

4. „Kambariokė“ (The Roommate, 2011 m., rež. Christian E. Christiansen)

Na, šiuo filmu dalinamės ne todėl, kad jis yra kinematografinis šedevras, bet, pripažinkime, kaip gi studentiškas gyvenimas be kambariokų? Tu, tu ir tu tikriausiai esate susidūrę su ta baisia akimirka, kuomet praveri bendrabučio, o gal ir buto duris ir užsimerkęs meldiesi: „Prašau, būk normalus (-i).“ Na, ir vieniems su kambariokais pasiseka geriau, kitiems – nelabai. Šio filmo veikėją Sarą tikriausiai priskirtume prie pastarųjų. Kodėl? Žiūrėkite.

5. „Socialinis tinklalapis“ (The Social Network, 2010 m., rež. Aaron Sorkin)

Na, šis filmas tai tikrai turėtų Jus įkvėpti. Matote, kokie dideli dalykai gali gimti bendrabučio kambaryje? Apie pasekmes negalvokite, jūs per jauni ir per greiti tam. Beveik tikra istorija (jos gyvi liudytojai tam prieštarauja), stipri vaidyba. Kaip ir socialinio tinklalapio įkūrėjas, mes neturime daug ką pasakyti, lai apie viską kalba filmas.

6. „Gyvulių namai“ (Animal House, 1978 m., rež. John Landis)

Kažkodėl pirma kilusi asociacija su tokiu pavadinimu – bendrabutis. Jums ne? Ir dar būtent vieno universiteto bendrabutis… Linksma komedija apie tokį studentišką gyvenimą, kurį tikriausiai net ir ne kiekvienas pokštininkas „pavežtų“. Šis filmas tikrai neįkvėps rašto darbui ar ėjimui į paskaitas, bet idėjų pokštams – apstu.

7. „Maža išpažintis“ (1971 m., rež. Algirdas Araminas)

Kaip jau supratote, šiuo filmų sąrašu mes į studentišką gyvenimą žiūrime šiek tiek plačiau, tai ne gyvenimo būdas, o etapas, kai tu nebūtinai turi studijuoti, kad būtum studentiško gyvenimo dalis. Ar privalai?

Klabėdami apie jaunystę, tą brandesnę, kuomet ieškai, prieštarauji, mes negalime nepaminėti ir visiems laikams į atminti įstrigusio, jautraus ir labai… gražaus filmo – „Maža išpažintis“. Pagrindinis herojus – baigia mokyklą, o tai ir yra riba, po kurios tu įeini į tą, mūsų apsibrėžtą, studentišką gyvenimą. Tik tas perėjimas nėra toks lengvas.

Viskas. Išsirinkite ir eikite studentauti. Beje, dar keletas filmų, kuriems neužteko vietos: „Nužudyk tuos, kuriuos myli“ (Kill your darlings, 2013), „Absolventas“ (The Graduate, 1967), „Anapus“ (Flatliners, 1990), „Išmuštieji iš vėžių“ (Dazed and Confused, 1993).

Taip pat primenu, kad laukiame Jūsų temų pasiūlymų kitiems septintukams el. paštu agne@kinfo.lt

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.