Ar kada pasvajojate apie tobulai gražų gyvenimą? Tokį, kuriame viskas idealiai dera: jus supa nuostabi gamta, gyvenate moderniuose namuose, mėgaujatės malonių žmonių kompanija, geru maistu ir… puikiu seksu. Gražu, estetiška, įtraukia ir užliūliuoja, bet ar tikra? Būtent toks gyvenimas vaizduojamas rugpjūčio pabaigoje Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame „Oskarų“ laureato režisieriaus Denyso Arcando filme „Geismo architektas“. Vos pradėtas rodyti režisieriaus gimtojoje Kanadoje jis iškart sukėlė daugybę diskusijų.
Vieni filmą gyrė dėl jame nuostabiai perteiktos šalies gamtos ir architektūros, kiti peikė dėl to, kaip jame vaizduojama prancūziškoji Kanados visuomenės dalis. Esą jai svarbi tik estetiška aplinka, paviršutiniškas grožis, seksas ir kiti gražūs, tačiau kupini tuštybės gyvenimo aspektai. Žmonės yra kartu: jie kartu gyvena, kartu leidžia laiką, tačiau iš tiesų jų nesieja joks tikras ryšys. Jie šalti ir ciniški vienas kito atžvilgiu, o santykiuose iškilusios problemos šioje šaltoje visuomenėje sprendžiamos paprastai, gražiai ir preciziškai. Kaip operacinėje.
Be jokios abejonės, filmas daug dėmesio sulaukė ir dėl jame rodomų atvirų meilės scenų – jis net buvo pramintas „kanadietiškaisiais penkiasdešimt pilkų atspalvių“, nors su pastaruoju filmu neturi nieko bendra ir Kanados kino ekranuose pasirodė už jį gerokai anksčiau. Beje, priešingai nei daug neigiamų atsiliepimų sulaukę „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, „Geismo architektas“ kino kritikams įsiminė kaip itin gera ir subtili erotinė drama.
Visų pirma, filmas yra labai gražus. Tarsi kažkas būtų suprojektavęs tobulo grožio ir darnos karalystę su puikia gamta, namais ir interjerais, pro langus atsiveriančiais vaizdais ir, savaime suprantama, tuose namuose gyvenančiais gražiais žmonėmis. Dėmesio centre – jaunas, išvaizdus ir sėkmingas architektas Liukas. Jis turi žavią žmoną, draugų ir gyvena gražų gyvenimą, kurio didelę dalį sudaro karjera, kelionės sportas ir žinoma seksas. Be jokios abejonės, Liukas puikiai projektuoja, tačiau moterys jį myli ne dėl to. Gražus, tačiau kiek nuobodus gyvenimas pasisuka kita linkme po vienos nakties nuotykio, į kurį Liuką pastūmėja nesuprantamas geismo protrūkis.
Filmo „Geismo architektas“ anonsas:
Taigi jau nuo rugpjūčio 28-osios kino žiūrovų laukia neužmirštamas pasakojimas apie vienerius grupelės žmonių gyvenimo metus. Žmonių, kurie savo asmenines problemas sprendžia mums kiek neįprastai – be gailesčio ir abejingai. Tačiau nepaprastai gražiai.