fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt)

Aktorei Sandrai Daukšaitei filme „SANTA“ teko šokti ir su moterimi

Kol kūrybinė grupė ruošiasi Mariaus Ivaškevičiaus filmo „SANTA“ premjerai, pagrindinė filmo aktorė Sandra Daukšaitė kartu su filme nufilmuoto šokio choreografe Elena Leonova dalinasi prisiminimais iš repeticijų ir filmavimo aikštelės.

Siekiant parodyti laiko kaitą, SANTA filmas buvo filmuojamas beveik visais metų laikais. Prieš prasidedant sudėtingiausiam žiemiškam filmavimo etapui Suomijoje, Lietuvoje vyko intensyvus pasiruošimas. Pagrindinis filmo aktorius Tommi Korpela tik kelis kartus galėjo atskristi į Lietuvą repeticijoms, kurių metu reikėjo ne tik repetuoti tekstą, bet ir išmokti šokti.

Tommi labai gerai sekėsi judėti: tiek išmokti pačius žingsnelius, tiek įsiminti šokio figūrų eiliškumą. Įdomiausia buvo tai, jog nors šokio choreografė Elena Leonova nuolat girdavo ir drąsindavo Tommi Korpelą, jis vis vien labai jaudinosi, todėl choreografei buvo keista ir žavu matyti, kaip savimi pasitikintis aktorius nuoširdžiai vaikiškai drovisi repetuodamas šokius. Šis jo drovumas kelis kartus išprovokavo patį režisierių Marių Ivaškevičių pademonstruoti kokios interpretacijos tikimasi iš aktoriaus, o tai, kad Marius yra išbandęs save šokių aikštelėje, žinome iš televizinio šokių projekto.

„Scena su šokiu atrodė lyg užkeikta, niekaip negalėjome surengti repeticijų. Pirmiausia, buvo labai sudėtinga suderinti Tommio grafiką, kad jis galėtų atvykti repeticijoms, o vėliau Sandra susilaužė koją“ – prisimena Elenova Leonova. „Viso to pasekoje aš turėjau atstoti moterišką partiją Tommiui, kol Sandra gydėsi, o, kai ji pasveiko, pakeičiau Tommi, atliekant vyrišką partiją.

 „Tikrai buvo juokinga, kai teko šokti poroje su Elena, o Marius vis sakydavo pastabas, kad per mažai šokyje aistros“ – juokiasi filmo aktorė Sandra Daukšaitė.

 Lietuvoje, šokdami poroje Tommi ir Sandra turėjo vos dvi repeticijas, o šokio choreografija buvo nufilmuota, kad, pamiršę žingsnelius, aktoriai turėtų medžiagą. Suomijoje filmavimo metu jie dirbo savarankiškai.

 „Išvažiavus filmuoti į Suomiją, labiausiai jaudinausi kaip pavyks šokis su Tommiu“ – prisimena Sandra – „visgi tai pirmoji scena filme, kada Inga bando sugundyti Jussi, šokyje yra subtilios erotikos elementų, provokacijos. Perteikti tai, kai į tave žiūri dešimtis komandos narių ir dar grupė profesionalių suomių aktorių, filme vaidinančių Tommi draugus, man buvo tikras iššūkis“

Gundančio šokio scena buvo filmuojama beveik dvi dienas specialiai filmui išnuomotoje viloje vadinamoje „Lokio pėda“. Tai ypatinga ir legendomis apipinta vieta, nes, anot suomių, paskutiniu metu šioje vietoje apsistoja tik karaliai, prezidentai ir David‘as Beckham‘as su šeima. Tiek režisierius, tiek choreografė bei aktoriai galutiniu rezultatu yra patenkinti.

Kviečiame žvilgtelti į Sandros ir Tommio šokio užkulisius, o visą šokį bus galima išvysti nuo sausio 31 d. visuose Lietuvos kino teatruose filme ,,SANTA‘‘:

Komentarai