fbpx
Naujienos

Anne Hathaway viešumon iškėlė Holivudo moterų problemą: ir 30-metės tampa per senos vadinti kine

Kadras iš filmo „Naujokas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Naujokas“
„ACME Film“ archyvas

Charizma ir šarmu kino filmuose paperkanti Anne Hathaway vos daugiau kaip po savaitės Lietuvos žiūrovams pasirodys naujojoje režisierės Nancy Meyers komedijoje „Naujokas“ (angl. „Intern“), kur aktorės ekrano partneriu tapo Holivudo žvaigždė Robertas De Niro. Tiesa, dalindama interviu artėjančios premjeros proga A.Hathaway ne tik žarstė komplimentus kolegoms, bet ir pasistengė atkreipti gerbėjų dėmesį į vis didesnį spaudimą moterims Holivude – anot jos, net būdamos 30-ies kai kurios yra per senos vaidinti vyrų auditorijai patrauklias herojes bei yra priverstos sėdėti be darbo arba kurti projektus pačios.

Holivudo žaidimai su aktoriu amžiumi – menka paslaptis. Paaugliams skirtuose filmuose pagrindinius herojus dažnai įkūnija vyresni nei 20-ies aktoriai, tačiau 32-ejų A.Hathaway atkreipė dėmesį į kitą problemos kampą. Duodama interviu britų žurnalo „Glamour“ spalio numeriui garsi moteris pripažino pastaruoju metu neretai netenkanti vaidmenų, kurie pasiūlomi jaunesnėms aktorėms. „Aš negaliu skųstis, nes ir pati per savo karjerą dėl to išlošiau. Būdama vos daugiau kaip 20-ies, gaudavau vyresnių moterų roles. Dabar man dar tik 32-eji, bet neretai pagaunu save mąstančią: „Kodėl 24-erių mergina gavo tą vaidmenį?“ Kita vertus, kažkada ir aš buvau ta mergina. Negaliu liūdėti, taip jau yra. Galiu tik viltis, kad jau susikūriau tam tikrą braižą ir dar turiu šiek tiek laiko papasakot žmonėms mane dominančias istorijas“, – kalbėjo nuo 2001-ųjų aktyviai dirbanti prestižinio „Oskaro“ savininkė.

Aktorės pasisakymą analizuojančiame Forbes.com straipsnyje pažymima, kad iškreipto moters portreto problema yra išties opi. Puikus to įrodymas – apdovanojimus skinanti ir kritikų pripažinimą pelnanti Jennifer Lawrence. Nors aktorei tik 25-eri, ji yra atlikusi ne vieną rolę, kuri turėjo būti pagal pirminį kūrėjų sumanymą skirta vidutinio amžiaus moteriai. Tokie jos vaidmenys – „Oskarą“ jai atnešusioje „Optimisto istorijoje“ bei filme „Amerikietiška afera“. Tekste pateikiama dar beveik dešimtis pavyzdžių, įrodančių, kad pagrindines roles atliekančios moterys kone visuomet jaunesnės už jų ekrano partnerius vyrus, neretai – daugiau kaip 15 metų. Gana garsiai buvo nuskambėjusi istorija, kuomet būdama 37-erių Maggie Gyllenhaal buvo pavadinta per sena vaidinti 55-erių pagrindinio herojaus mylimąją. Tiesa, komediją „Naujokas“ galima vadinti neformatu. Viena to priežasčių, ta kad jos kūrėja – moteris. Šio filmo centre ne meilės, o pastangų, supratimo ir gerumo istorija.

A.Hathaway teko jaunos, elegantiškos ir atsidavusios įmonės vadovės Džiulės Ostin vaidmuo. Kartą jos biure išdygsta 70-metis Benas (akt. R.De Niro), nuo šiol būsiantis naujuoju praktikantu. Šis senjoras – ko gero, maloniausias ir šmaikščiausias pensininkas, kokį esate matę kine. Jis nesistengia dėtis jaunuoliu ir moka pasijuokti iš savęs. Tuo pačiu jis nuo pirmųjų dienų paperka kolegas suteikdamas jiems tvirtą užnugarį bei dalindamas gyvenimiškus patarimus, kurių, per septynis savo gyvenimo dešimtmečius jis sukaupė išties nemažai.

Šilta ir jauki komedija „Naujokas“ Lietuvos kino teatrus pasieks rugsėjo 25 dieną.

Filmo „Naujokas“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"