fbpx
Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

Autorinio kino aljanso apdovanojimai – Živilei Gallego, Šarūnui Bartui, Audriui Siaurusevičiui

Živilė Gallego, Audrius Siaurusevičius, Šarūnas Bartas. „Kino pavasario“ archyvo nuotr.
Živilė Gallego, Audrius Siaurusevičius, Šarūnas Bartas.
„Kino pavasario“ archyvo nuotr.

Pirmadienį ketvirtą kartą įteikti Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai.  AKA veiklos prioritetas yra lietuviško kino žinomumo didinimas, o prizas „Kino ruporas“ nuo kitų šalies apdovanojimų skiriasi tuo, kad yra teikiamas už geriausią tarptautinę ir nacionalinę kino sklaidą.

Šiais metais AKA apdovanojimai, įvertinantys filmų sklaidą 2015 metais, surengti kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių asociacija AVAKA. Prizai įteikti Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų apdovanojimų vakaro metu.

Pagrindinį apdovanojimą „Kino ruporą“ pelnė režisierius Šarūnas Bartas už filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ ir autorinio kino idėjų sklaidą pasaulyje. Naujausio vaidybinio režisieriaus filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ premjera įvyko pernai Tarptautinio Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“, o vėliau filmas bei režisieriaus kūrybos retrospektyvos buvo surengtos ir nuolat rengiamos įvairiose šalyse.

Specialus AKA paminėjimas ir grafiko Mikalojaus Vilučio kūrinys įteiktas prodiuserei Živilei Gallego už režisierės Alantės Kavaitės vaidybinio filmo „Sangailės vasara“ tarptautinę sklaidą. Filmas „Sangailės vasara“ pernai buvo pakviestas dalyvauti Tarptautiniame Sandanso festivalyje ir įvertintas apdovanojimu. Iškart po šios sėkmės filmo europinė premjera įvyko Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Berlinale), per metus filmas aplankė dešimtis festivalių.

Apdovanojimams buvo nominuoti „Meno avilys“ už DVD „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ platinimą; studija „Cloud Production“ už Lino Mikutos filmo „Pakeleiviai“ sklaidą; agentūra „Lithuanian Shorts“ už trumpų filmų sklaidą garsiausiuose kino festivaliuose; Inesa Kurklietytė už socialinės dokumentikos „Gegučių vaikai“ sklaidą; studija „Just a Moment“ už Giedrės Žickytės filmo „Meistras ir Tatjana“ sklaidą.

„Kino ruporas“ yra originalus ir reikalingas apdovanojimas. Apžvelgiame praėjusius metus, prisimename ir žiūrovams primename tuos kūrėjus ar organizacijas, kurie daugiausia dirbo, kad jų kūrinius pamatytų kuo daugiau žiūrovų pasaulyje,“ – sako kino kritikė, TV žurnalistė ir apdovanojimų žiuri pirmininkė Izolda Keidošiūtė.

Padėkos diplomą ir M. Vilučio darbą AKA narė prodiuserė Ieva Norvilienė įteikė LRT generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui – už šalies kino režisierių kūrybos rėmimą, už nacionalinio kino sklaidą.

AKA informacija

Komentarai