fbpx
Berlinalė, Festivaliai, Reportažai, Svetur

„Berlinalė‘16“: Filme „Genijus“ iš naujo atrastas rašytojas Thomas Wolfe‘as

„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos Šaltinis – thehollywoodnews.com
„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos
Šaltinis – thehollywoodnews.com

Vasario 16 d. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje įvyko pasaulinė filmo „Genijus“ (Genius, 2016) premjera. Režisieriaus ir prodiuserio kėdę pirmą kartą išbandęs Michael‘as Grandage‘as kartu su įspūdinga aktorių komanda (Colin Firth, Guy Pearce, Jude Law, Laura Linney) ir scenarijaus autoriumi Johnu Loganu atvyko pristatyti savo filmo.

„Aš ilgą laiką ieškojau filmo, kurį galėčiau režisuoti ir, kai šio kūrinio scenarijus pas mane atkeliavo iš John‘o Logan‘o rankų, tai buvo tas dalykas, kurio taip ilgai laukiau“, – teigė režisierius. Šiame filme pateikiamas „Schribner“ leidyklos redaktoriaus Maxo Perkinso gyvenimo laikotarpis, kuomet jis dirbo su tokiais rašytojais, kaip F. Scottas Fitzgeraldas, Ernestas Hemingway‘us ir Thomas Wolfe‘as. „Pati akivaizdžiausia šio nuostabaus naratyvo dalis buvo tai, kad centre figūravo ypatingi vaidmenys aktoriams. Ir kai nesi niekada kūręs filmo prieš tai, vienas dalykas, kurio tu ieškai, yra bent viena sritis, kurią gali atsinešti iš senojo darbo į naująjį. Man santykiai su aktoriais yra dalykas, kurį, tikriausiai, branginu labiausiai“, – mintį tęsė Michael‘as Grandage‘as.

„Scenarijus sukurtas pagal nuostabią biografinę knygą „Max Perkins: Editor of Genius“ (1978), parašytą mano draugo A. Scotto Bergo, kurią perskaičiau prieš 30 metų. Taigi, prieš 16 metų vakarieniaudamas su A. S. Bergu, aš bandžiau jį įtikinti parduoti man teises scenarijaus rašymui. Knyga mane pakerėjo perteikimu to, ką reiškia būti rašytoju, ką reiškia būti menininku, todėl aš įsigijau teises ir paskutinius 15 metų tobulinau šią idėją. Kartu su Michael‘u mes sukūrėme Londone du spektaklius, taigi, žinojau, kad turiu bendražygį, kuriam šis filmas rūpi tiek pat, kiek ir man“, – mintimis dalinosi scenarijaus autorius ir prodiuseris Johnas Loganas.

„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos Šaltinis – thehollywoodnews.com
„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos
Šaltinis – thehollywoodnews.com

Apie pasiruošimą rašytojo Thomo Wolfe‘o, kilusiam iš Šiaurės Karolinos, vaidmeniui, dalinosi jį atlikęs britų aktorius Jude‘as Law: „Manau, kad kiekvienas aktorius turi skirtingą metodą, kaip įsisavinti skirtingą akcentą. Mano atveju, viskas prasideda nuo įrašų klausymo, kur žmonės kalba iš tos pačios vietovės. Taip pat, mimikų stebėjimas, žiūrėjimas į tekstą fonetiškai. Iš tikrųjų, sakyčiau, kad šiuo dialektu man buvo lengviau šnekėti nei kitais, kuriuos teko išmokti kitiems vaidmenims. Tuo pačiu, Lauros šeima yra kilusi iš tos pačios vietovės. Taigi filmavimo aikštelėje šalia turėjau dialekto mokytoją ir Laurą, kurie padėjo man su raidžių ir žodžių galūnių tarimu.“

„Iš tikrųjų Jude‘s nuvertina, ką jis padarė atlikdamas šį vaidmenį“, – pridūrė Louise Saunders vaidmenį įkūnijusi Laura Linney: „Šis dialektas yra pietietiškas, maišytas su apalačių tartimi, kuri yra labai specifinė. Jį tikrai nelengva išmokti, jeigu nesi vietinis gyventojas. Kas man labiausiai patiko, kaip Jude‘as filmavimo aikštelėje tardavo žodžius man pažįstamu ritmu“.

„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos Šaltinis – thehollywoodnews.com
„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Genijus“ spaudos konferencijos
Šaltinis – thehollywoodnews.com

„Ruošdamasis vaidmeniui, perskaičiau tiek Thomo Wolfe‘o kūrybos, kiek sugebėjau. Su ja susidūriau pirmą kartą ir už tai esu dėkingas. Taip pat, man atrodo, kad iš naujo atradau F. Scotto Fitzgeraldo knygas, kuriose taip gražiai aprašomos vakarėlių scenos, noras iškilti ir susikrauti turtus, nors iš tikrųjų jis aptaria gilesnes problemas, pavyzdžiui, visuomenės neviltį, todėl, manau, kad aš neteisingai jį buvo nuvertinęs. Perskaičiau beveik visą Hemingway‘aus kūrybą, tuo pačiu atradau ir kitus autorius, kurių knygas išleido Perkinsas: Hamiltoną Basso ir kt.“, – apie pasiruošimo darbus kalbėjo Maxo Perkinso vaidmenį atlikęs Colinas Firthas.

„Aš labai tikiuosi, kad žmonės pažiūrėję šį filmą, paims į rankas Thomo Wolfe‘o knygą „Look Homeward, Angel“ (1929), kurią skaityti nors ir yra tikras išbandymas, tačiau tuo pačiu tai yra vienas geriausių Amerikos romanų. Todėl viliuosi, kad šis filmas padės žmonės atrasti šį autorių iš naujo“, – viltimis dalijosi Johnas Loganas.

„Genijus“ dalyvauja Berlyno kino festivalio pagrindinėje programoje, kurio uždarymo ceremonija vyks vasario 20 dieną, kuomet ir paaiškės, kuris filmas gaus „Auksinį lokį“.

Komentarai