fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Big suras / Big sur, 2013

Big sur

Režisieriaus Michaelo Polisho filmas „Big Suras“ sukurtas remiantis rašytojo Jacko Kerouaco knyga tuo pačiu pavadinimu. Pusiau autobiografinis darbas „Big Sur“ buvo paskutinė J.Kerouaco parašyta knyga, kurią lietuviškai išleido leidykla „Baltos lankos“.

Filme pasakojama istorija apie patį Kerouacą, tiksliau jo alter ego Jacką Duluozą,  kuris praėjus keletui metų po jo garsiosios knygos „Kelyje“ išleidimo patiria dvasinį pakrikimą ir bando pabėgti nuo jį užpuolusios šlovės. Draugas rašytojas Lawrence’as Ferlinghetti jam pasiūlo pagyventi jo girios namelyje Big Suro pakrantėje Kalifornijoje ir Jackas netrukus išsiruošia į  kelionę. Tačiau netrukus namelyje vyras pasijaučia vienišas ir dar labiau paniręs į savo alkoholizmo bei savi destrukcijos liūną, todėl nusprendžia patranzuoti atgal į San Franciską. Tačiau net ir tranzavimas nebėra toks smagus, kaip jo jaunystės dienomis. Grįžęs į miestą Jackas pasiima savo draugus Philip Whaleną, Neal Cassady, Lew Welchą ir atgal sugrįžta į trobelę Big Suro pakrantėje.

Filme vaidina: Jean-Marc Barr, Kate Bosworth, Josh Lucas, Radha Mitchell, Anthony Edwards, Balthazar Getty, Patrick Fischler, Stana Katic, Henry Thomas, John Robinson

Pasaulinė premjera – 2013 m. lapkričio 7 d.

Premjera Lietuvoje

Žanras – drama

Komentarai