fbpx
Naujienos

Dėl vaidmens filme „Roko karalienė“ Meryl Streep išmoko groti elektrine gitara

Kadras iš filmo „Roko karalienė“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Roko karalienė“
„ACME Film“ archyvas

Kino gerbėjų visame pasaulyje mylima Holivudo žvaigždė Meryl Streep šiandien Lietuvą pasiekusiame naujajame filme „Roko karalienė“ (angl. „Ricki and the Flash“) tapo tikra scenos liūte. Legendinę roko muzikantę juostoje apie meilę šeimai ir muzikai įkūnijusi aktorė vaidmens ėmėsi ypač atsakingai ir dėl Riki rolės būdama 66-erių išmoko groti gitara.

Atsidavimu darbui garsėjanti M.Streep per ilgą jos karjerą yra vaidinusi skirtingas moteris, ne sykį jai teko puoštis dirbtine nosimi, keisti smakro formą, dažyti bei kirptis plaukus ir kitaip persikūnyti. Tiesa, iki šiol ji niekuomet nebuvo ekrane virtusi rokere. Šis jos įvaizdis filme „Roko karalienė“ atrodo ypač įtikinamai – jaunatviška moteris puošiasi juodos odos drabužiais, tamsiai dažosi akis, yra įvaldžiusi kitokią kalbėjimo manierą, jos plaukus puošia ekstravagantiškos šukuosenos, o juostos siužetas vis atskleidžia jos maištautojos natūrą.

Kaip „Entertainment Weekly” sakė filmo „Roko karalienė“ režisierius, „Avinėlių tylėjimo“ kūrėjas Jonathanas Demme, visas pagrindinės herojės Riki portretas – nuo garderobo pasirinkimo, aksesuarų ir Bruce‘o Springsteeno dainos „My Love Will Not Let You Down“ atlikimo, buvo pačios M.Streep sumanymas. „Meryl pati išvystė savo personažą, jos muzikalumą, jos judesius ir šokius ant scenos. Tai, ką pamatys žiūrovai – šimtaprocentinė Meryl Streep“, – neslėpdamas žavesio kalbėjo jis.

Tam, kad įtikinamai įkūnytų rokerę, M.Streep nuomone, nepakanka pasidaryti padūmavusių akių makiažą ir pasipuošti odinėmis kelnėmis – ji nusprendė įvaldyti elektrinę gitarą. Pasak J.Demme, aktorė prisipažino filmo kūrybinei grupei, kad žavėjosi elektrinėmis gitaromis nuo tada, kai jai buvo penkeri, tad ji noriai išnaudojo galimybę išmokti groti šiuo instrumentu. „Ji mokėsi groti akustine gitara su mokytoju Niujorke du ar tris mėnesius, vėliau ji ėmė mokytis groti elektrine gitara ir dirbti su aranžuotoju, o galiausiai – repetuoti dainas filmui!“ – pasakojo filmo „Roko karalienė“ režisierius. Jo teigimu, su specialiai suburtu kolektyvu atrinktas dainas M.Streep intensyviai repetavo tris ar keturias savaites. „Galiausiai jie buvo susigroję kaip tikra grupė. Meryl man leido ateiti jų pasiklausyti tik po keleto savaičių ir jie grojo bare, ant tikros scenos, buvo pribloškiantis koncertas“, – prisiminimais dalijosi J.Demme.

Pasidalinti su M.Streep gitaros meno subtilybėmis buvo atvykęs ir garsus kanadietis muzikantas Neilas Youngas. Trumpą filmuką iš jo susitikimo su aktore pamatyti galite čia:

Filme „Roko karalienė“ žiūrovai išvys rokenrolo ritmu gyvenančią M.Streep heroję Riki. Muzikos, šlovės ir linksmybių alkstanti moteris būdama jauna paliko šeimą, kad taptų superžvaigžde. Jos grupė „Ricki and the Flash“ iki šiol kviečiama koncertuoti ir tik retomis akimirkomis muzikantė pasiduoda ilgesiui ir gailisi kadaise priimto sudėtingo sprendimo. Tačiau dešimtmečiai ištirpsta nepastebėti ir vieną dieną buvęs vyras Pytas (akt. Kevinas Kline‘as) paprašo Riki pagalbos. Jųdviejų duktė Džiulija, kurią įkūnijo tikroji M.Streep duktė Mamie Gummer, – sugniuždyta. Sužadėtiniui palikus jauną moterį praktiškai prieš pat vestuves, ji neranda sau vietos iš sielvarto.

Ar po tiek metų dainininkė gali tikėtis atleidimo? Ar dar nevėlu atitaisyti jaunystės klaidas? Charizmatiškoji M.Streep ir jos kolegos su gera doze humoro parodys vienos šeimos kelius ir klysteklius.

Lietuvą jau pasiekusio filmo „Roko karalienė“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"